Levná ekologická auta

 

Vozový park:

Mercedes benz B 180 NGT, oficiální kategorie v autopůjčovně SIXT je zařazení jak Škoda Superb či VW Passat, jedná se o vozidlo s větším vnitřním prostorem, vhodné pro větší vzdálenosti (pohodlí vysokého stropu a délky vozu). Univerzání velikost vozu vhodné jako manažerské, referentské i rodinné na dovolenou nebo víkend.

 

Tankování:

Každý nájemce bude vybaven tankovací kartou pro tankování plynu v ČR, v zahraničí lze volně nakupovat v síti čerpacích stanic. Vozidlo bude půjčováno s tzv. předplacenou nádrží – není nutné dotankovat CNG při vrácení.

 

Tankovací stanice:

V České republice lze auta z pohonem na zemním plyn z autopůjčovny SIXT tankovat již ve 22 stanicích. Jedná se dočasný počet, který však již umožňuje pohodlné tankování přejíždění v rámci České republiky na zemní plyn bez nutnosti užívat druhou (benzínovou) nádrž. Stanice přibývají každý měsíc.

Čerpací stanice v ČR

Čerpací stanice v zahraničí

Naplánujte si cestu s CNG po Evropě.

 

Návod na tankování:

Tankujte chytře, levně a jednoduše.

 

Návod k tankování vozidel ( PDF 58kB )

Seznam plnicích stanic a postup plnění CNG

Akční rádius:

Vozidlo je vybaveno dvěma plnohodnotnými nádržemi; 54 litrů benzínová nádrž a 15kg CNG (NGT) nádrž. Cena CNG plné nádrže je cca 300 Kč (na cca 250km). Nádrž je umístěna podle aktuálních předpisů místo rezervního kola, tedy nedochází ke zmenšení vnitřního prostoru. Celkový akční rádius je až 1000km.

 

Bezpečnost:

Vozy Mercedes Benz B 180 NGT jsou vyráběny přímo jako vozy na zemní plyn. Nejedná se o individuální přestavby. Zákazník se před jízdou seznámí s krátkými instrukcemi k obsluze vozu, tankování a parkování.

 

Povinné podmínky nájmu a bezpečnosti ( PDF 769kB )

Parkování:

Volně kdekoliv. Omezení pro podzemní nebo veřejné nebo hromadné (nad 2 auta) garáže.

 

Alternativní pohonné hmoty

Obchodní podmínky:

 

VOP-CZ.doc (79 kB)