112 let Sixtu. 112 let tradice.

PRŮVODCE PRONÁJMEM

https://www.sixt.cz/User_Files/photos/no-photo.jpg

JAK REZERVOVAT NEBO ZÍSKAT CENOVOU NABÍDKU?

Je to jednoduché, máte více možností:

Rezervovat pronájem vozidla můžete online na sixt.cz, v horní části stránky zadáte místo vyzvednutí, dále datum vyzvednutí a vrácení. Potvrzením těchto údajů se vám zobrazí nabídka vozidel včetně cenové nabídky. Stačí si jen vybrat, rezervovat a můžete jet! Obdržíte potvrzovací mail obsahující vaše rezervační číslo, přístupový kód a podrobnosti o pronájmu.
Pokud si nejdříve chcete vybrat konkrétní vůz, přejděte na náš autopark. Po výběru nejvhodnějšího vozidla vyplňte místo a datum vyzvednutí a vrácení. Dostanete cenovou nabídku a pak už jen dokončíte rezervaci. Následně vám zašleme potvrzovací mail obsahující vaše rezervační číslo, přístupový kód a podrobnosti o pronájmu.
V případě, že máte radši přímý kontakt, volejte na rezervační centrálu SIXT: +420 22 23 24 995 a my zařídíme vše ostatní

https://www.sixt.cz/User_Files/photos/no-photo.jpg

DŮLEŽITÉ INFORMACE K PRONÁJMU VOZIDLA

Oprávnění řízení najatého vozidla

K pronájmu auta SIXT v České republice je potřeba: 

  • mít platný řidičský průkaz (vhodné doporučení: po dobu minimálně jednoho předcházejícího roku)
  • být držitelem Kreditní karty nebo Sixt Express karty

Upozornění: Držitel řidičského oprávnění, který dosáhl věku 60, 65 a 68 let (po dovršení věku 68 let každé dva roky) je povinen se podrobit pravidelné lékařské prohlídce (viz § 84 odst. 4 zákona o silničním provozu). Výslednou dokumentaci, tj. „Posudek o zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel“, je nutné při zapůjčení vozidla předložit zaměstnanci autopůjčovny.

Zrušení rezervace

Po dokončení online rezervace vám bude poslán potvrzovací e-mail, obsahující vaše rezervační číslo, přístupový kód a podrobnosti o pronájmu. Pakliže potřebujete zrušit rezervaci, jděte na „ZRUŠENÍ“ a vložte vaše rezervační číslo a přístupový kód.

Vycestování do zahraničí

Pro výjezd mimo Českou Republiku s vozidlem Sixt je potřeba povolení. Prosíme, kontaktuje danou pobočku pro získání podrobnějších informací nebo navštivte sekci "FAQs - Často kladené otázky“. Berte, prosím, na vědomí, že s některými vozy není povoleno opustit Českou Republiku, a že do některých zemí není povolen vjezd vůbec.

Prodloužení pronájmu

Rádi byste si vůz nechali k zapůjčení déle než jste původně plánovali? Kontaktujte nás! K prodloužení doby pronájmu je nutný souhlas zaměstnance Sixt ČR, který doplní potřebné dokumenty.

Platba

K úhradě pronájmu auta přijímáme všechny běžné mezinárodní kreditní karty - American Express, Diners Club, Eurocard/Mastercard a Visa. Ostatní kreditní a jakékoli debetní karty není možné přijmout. Nepřijímáme rovněž platby v hotovosti.

https://www.sixt.cz/User_Files/photos/no-photo.jpg

CO POTŘEBUJI K VYZVEDNUTÍ VOZIDLA?

  • Platný řidičský průkaz (všech případných řidičů!), v případě řidičů mimo Shengenský prostor je nutný i mezinárodní řidičský průkaz.
  • Embosovanou kreditní nebo Sixt platební karu. Držitel kreditní karty musí být při vyzvednutí vozu přítomen a podepsat výpůjční smlouvu, kde bude uveden jako nájemce.
  • Čeští zákazníci, kteří nejsou držiteli Sixt platební karty musí předložit jiný doklad totožnosti – platný občanský průkaz, případně platný cestovní pas.

Doplňující informace k převzetí vozdila

  • Vozidlo je zapůjčeno s plnou nádrží a musí být také vráceno s plnou nádrží, jinak bude účtován poplatek za dotankování.
  • Cena vašeho pronájmu zahrnuje DPH, neomezené kilometry a pojištění proti poškození a krádeži (u většiny tarifů). Naši zaměstnanci vás mohou informovat o možnostech dalšího pojištění. Více informací najdete také v sekci Pojištění na našich stránkách.
  • Bude vám předložena Výpůjční smlouva ke kontrole a k podpisu. Tato obsahuje všechny připlacené služby a pojištění, včetně příslušných poplatků.
  • Je důležité zkontrolovat vozidlo a případná poškození, aby nedošlo k nesrovnalostem při vracení vozu. 
https://www.sixt.cz/User_Files/photos/no-photo.jpg