112 let Sixtu. 112 let tradice.

TIPY NA KRÁSNÁ MÍSTA V ČESKÉ REPUBLICE

S naším hotýlkem na kolech budete absolutně nezávislí a soběstační. Kromě cestování a spaní se můžete v obytném voze vysprchovat, použít toaletu, relaxovat a uvařit si něco dobrého k jídlu nebo vyrolujte markýzu a v jejím stínu se pohodlně usaďte do kempingové židle. Součástí naší výbavy je samozřejmě také kempingový nábytek.  Pokud máte rádi cyklistiku, naložte i své dvoukolové mazlíky. Naše obytné vozy jsou v zadní části vybaveny velkou garáží, kam se kola bez problému vejdou. A pak už nezbývá nic jiného než vyrazit vzhůru za dobrodružstvím.

V naší krásné české zemi narazíte na velký počet kvalitních autokempů, které se nacházejí nejčastěji u jezer nebo řek, kde si můžete užívat koupání, rozdělat oheň a upéct špekáčky nebo se jen tiše kochat krásou okolní přírody. Na jižní Moravě jsou nejlepší volbou autokempy v okolí Pavlovských vrchů a vodních nádrží Nové Mlýny. Ideální je například YachtClub v Pavlově nebo Autocamp Merkur Pasohlávky. O něco dál pak rozhodně navštivte Camping Vranovská pláž na Vranovské přehradě a vydejte se na kole prozkoumat národní park Podyjí.

 

TIP: Inspiraci můžete načerpat i na Kudyznudy.cz, kde dali dohromady tipy na nejkrásnější výlety s karavanem po celé ČR:

Kudy z nudy - Karavanem od jara do zimy po krásách Česka 2022

 

https://www.sixt.cz/User_Files/contenttemplateeditor/655f5cd82970aCestov%C3%A1n%C3%AD_karavanem.jpg

Pálava

- byla v roce 1976 vyhlášena chráněnou krajinnou oblastí a o deset let později biosférickou  rezervací UNESCO. Nejvýznamnějšími výchozími body pro turistiku je Mikulov a Pavlov. Oblast s mnoha jedinečnými druhy rostlin má také vynikající polohu pro pěstování vinné révy. V okolí určitě nezapomeňte navštívit Pavlov, který je archeologickou lokalitou evropského významu. Naučná stezka vám ukáže místo nálezu Věstonické Venuše. Také si můžete vyšlápnout na zříceninu hradu Děvičky, odkud se vám naskytne výhled na Nové Mlýny a celou Pálavu. Ta je navíc protkaná cyklistickými trasami takže na kolo je oblast ideální. Nedaleko se nachází také Lednicko-valtický areál.

Soutěsky Kamenice / Hřensko

-  nacházejí se nedaleko Hřenska v Českém Švýcarsku. Jedná se o hluboké kaňony řeky Kamenice v kvádrových pískovcích. Hlavním lákadlem na celodenním turistickém okruhu a symbolem Národního parku České Švýcarsko je Pravčická brána, která je největší přirozenou skalní bránou v Evropě. Výchozím bodem pro výlety je město Hřensko. Procházky po skalních městech, jeskyních a hlubokých lesích jsou úžasným zážitkem.  

Prachovské skály

- jsou jen pár kilometrů od Jičína. Skalní útvary dosahují výšky až 40 metrů, i proto jsou vyhlášené jako ráj pro horolezce. Hustá síť turistických značek vás provede roklemi, stržemi a po vršcích pískovcových skal s vyhlídkami. Český ráj, který patří i mezi geoparky UNESCO, nabízí mnoho dalších přírodních památek jako např. Bozkovské dolomitové jeskyně, skalní města Hruboskalsko a Maloskalsko. Symbolem kraje jsou Trosky se zříceninou hradu. Na cestě určitě nevynechejte údolí Plakánek, které vede od hradu Kost. Jedná se o nejromantičtější údolí obklopené vysokými pískovcovými skalami.  

České Stonehenge

- chcete-li vidět Stonehenge, nemusíte zrovna cestovat až do Anglie, kde se jedna z nejslavnějších megalitických památek nachází. I v Čechách se dají podobné stavby vidět. Jednou z nich jsou novodobé menhiry u Těšovic nedaleko Kolovče. Podobnou raritu můžete navštívit v Holašovicích u Českých Budějovic. Další neobvyklé kamenné dílo "Kamenná hvězda" leží nedaleko Rumburka a využívá symboliku kabaly. Největší novodobou repliku megalitické stavby najdete na louce u Počátek na Vysočině. Kamenný kruh druidů tvoří 33 kamenů. Není divu, že mnoho návštěvníků láká místo pro meditaci a načerpání nové energie.

Stezka korunami stromů Lipno

- je 675 metrů dlouhá dřevěná stezka na vrchu Kramolín u Lipna nad Vltavou s několika adrenalinovými a didaktickými prvky, s vyhlídkovou věží a s 52 metrů dlouhým suchým tobogánem (český rekord).

Naleznete zde 11 adrenalinových atrakcí pro děti. Interaktivní didaktické zastávky a jeden z nejdelších suchých tobogánů v České republice. Užijete si dech beroucí výhled na Lipenské jezero a celou šumavskou přírodu. Z věže jsou dále vidět i Novohradské hory a vrcholky rakouských Alp.

 

https://www.sixt.cz/User_Files/contenttemplateeditor/656064a5a9236P%C5%99%C3%ADroda_CZ.jpg