Dlouhodobý pronájem dodávky

Dlouhodobý pronájem dodávek, který samozřejmě nabízí také i autopůjčovna SIXT, je flexibilní forma financování a používání dodávek společnostmi i soukromými osobami. Dlouhodobý pronájem (na rozdíl od leasingu) nezačíná nákupem automobilu, což je pro mnoho lidí a podnikatelů výhodou. Nemusí před započetím podnikání investovat vlastní peníze do nákupu dodávky. Autopůjčovna také pravidelně obměňuje svůj vozový park a zákazník si tak může být jistý, že bude mít každý pronájem skoro nebo zcela nové, a hlavně zkontrolované a plně funkční auto. Díky pronájmu dodávky, který nabízí autopůjčovna SIXT, lze dodávku používat s mnohem nižším podílem vlastních nákladů.

 

Dodávka od Sixtu

Jaký je rozdíl mezi dlouhodobým pronájmem a leasingem

 

Dlouhodobý pronájem i operativní leasing znamená, že nájemce nekupuje auto pro sebe, do svého majetku, ale platí jiné společnosti za možnost používat auto. Obvyklým poskytovatelem operativního leasingu nebo dlouhodobého pronájmu je leasingová firma nebo autopůjčovna. Pojem finanční leasing je odlišný, jedná se v podstatě o vlastnictví auta. V případě finančního leasingu se dá říct, že se jedná o nákup na splátky, kdy je vůz po skončení leasingu převeden do majetku nájemce – zákazníka. U operativního leasingu zůstává auto i po skončení sjednaného období v majetku leasingové společnosti nebo autopůjčovny.

Další rozdíl mezi dlouhodobým pronájmem/operativním leasingem a finančním leasingem auta nebo dodávky spočívá v tom, že v případě finančního leasingu je auto či dodávka nejen majetkem zákazníka. Ten se tak musí starat o její provoz, servisní prohlídky, přezouvání na zimní pneu, ale bere na sebe také riziko poklesu ceny auta v čase. Tedy prodej ojetiny s plným rizikem poklesu cen ojetin a právní odpovědnosti za stav vozidla. V případě operativního leasingu dodávky je auto nebo dodávka majetkem pronajímatele a zákazník se nestará o budoucí hodnotu auta nebo dodávky coby ojetého vozu.

Na trhu samozřejmě existují různé formy operativního leasingu, kdy například nájemce hradí ve splátce cenu vozu a základní pojištění a vše ostatní vč. pneu, jejich skladování, dálniční známky, silniční daně si musí evidovat a hradit sám. Nejelpší verzí operativního leasingu je tzv. full service leasing. A ten je v konečném důsledku odpovídajícím produktem k dlouhodobému pronájmu. Všechna rizika nese leasingová společnost nebo autopůjčovna SIXT. Pronájem je z těchto forem ("operák", finanční leasing, dlouhodobé půjčení) nejflexibilnější formou provozu auta nebo dodávky pro podnikatele.

 

Výhody pronájmu dodávky

Pronájem nákladních dodávek i osobních dodávek má mnoho výhod. Patří mezi ně nízké fixní náklady nájemce, kompletní služba servisu a pneuservisu, který pronajímatel zákazníkovi zajišťuje a tím získává nájemce velké pohodlí při používání dodávky. Pronajímatel zbavuje zákazníka mnoha povinností, jako je pravidelný servis vozu spojený s výměnou pneumatik, vyhledávání nejlepšího povinného ručení a podobně. Nájemce si může vybrat dodávku skoro přesně podle svých představ z dostupného autoparku autopůjčovny a také s ohledem na své finanční možnosti. Pronájmy dodávek od SIXTu s aktuálně velmi zajímavými cenami jsou velmi atraktivní a tak není pochyb, že tato forma – pronájem dodávky místo koupě – má stále větší oblibu.

 

Co je potřeba k pronájmu dodávky

Každá autopůjčovna si určuje svá pravidla, ale základ je v podstatě stejný. Je potřeba platný občanský průkaz a platný řidičský průkaz. Počítejte také s vratnou kaucí, některé autopůjčovny požadují i věk řidiče od 21 let. Vizte kapitolu Podmínky pronájmu.

 

Půjčte si dodávku u Sixtu

Dodávka od Sixtu

Podívejte se také na