112 let na Sixtu. 112 let tradice.

RADY A TIPY PRO KARAVANY

Rozhodli jste se půjčit si karavan třeba od Sixt Rent a caravan, ale nevíte, kam se vydat? Kde tábořit? Kudy naplánovat trasu, abyste toho co nejvíce stihli?

Máme pro vás pár užitečných odkazů, kde najdete ty správné kempy pro karavany, tipy na vyzkoušené trasy a rady zkušených karavanistů.

 

CAMPING.INFO

Karavanista zde najde výběr z cca 23.000 kempů s potřebnými aktuálními informacemi pro parkování a kempování.

DOKEMPU.CZ

Webový vyhledávač kempů v Česku.

MAPY.CZ

Zde si můžete naplánovat nejenom trasu, ale i místa výletů. Mapy.cz obsahují i turistické odkazy a značené turistické trasy.

PARTNER.CAMPING.INFO

Velký průvodce kempy -  najdete zde hodnocení kempařů , fotografie a podrobný výčet vybavení kempu.

CESTUJEME-EVROPOU.CZ

Web, který vám pomůže v rozhodování s výběrem destinace pro vaši dovolenou.

BEZKEMPU.CZ

Stránky pro všechny, kteří preferují klid, soukromí, samotu a nemají rádi přelidněné kempy.  Široký výběr krásných míst po celé ČR, kde můžete za poplatek a se souhlasem majitele zaparkovat obytňák nebo postavit stan.

EUROPEAN WILD CAMPING DATABASE

Evropská databáze kempování "na divoko" (kempování mimo kempy) zobrazena v přehledné google mapě.

CAMPING.INFO

Databáze asi 23 tisíc pěkných kempů na oblíbených destinacích po celé Evropě s recenzemi cestovatelů. Vybírat můžete z 220 tisíc fotek a 3200 videí na základě vyhledávání v mapě.

COOLCAMPING.COM

Chcete být cool i na cestách s karavanem? Navštivte tento web na vyhledávání netradičních, skvělých, tzv. „cool“ míst pro kempování po Evropě.

ARCHIESCAMPINGS.EU

Stránky s největší a nejpřesnější databází kempů v Evropě a zajímavých míst pro všechny navigační systémy. 

TOPCAMPING.AT

Pokud se chystáte do Rakouska, pak na těchto stránkách najdete tipy na nejlepší akční pobyty v rakouských kempech.

CAMPINGCLUB.AT

Nabídka zajímavých kempů v Rakousku.

PROMOBIL.DE

Německé web stránky nabízející seznam míst pro karavany (Stellplatz) především v Německu a Rakousku, ale také v celé Evropě.

CAMPERLIFE.IT

Chystáte se vyrazit karavanem do Itálie?  Vhodná místa najdete právě na těchto stránkách a nejen to, mají pro karavanisty i mnoho tipů a rad.

PITCHUP.COM

Web a vyhledávač stání pro karavany a obytné vozy v kempech, které jsou v daném termínu stále volné.

SKIING-PARKING-CAMPING.COM

Pro milovníky hor a lyžování doporučujeme tyto stránky se seznamem míst ke stání obytných vozů a karavanů v blízkosti sjezdovek.

EUROPA.EU/EUROPEAN UNION

Před vycestováním do zahraničí si včas zjistěte, jaké dokumenty jsou potřeba do vámi zvolené destinace.

RODINNEVYLETY.CZ

Na těchto webových stránkách naleznete tipy, kam na výlet, včetně fotografií, a také tipy na hry, které vám pomůžou zabavit děti během cesty.

 

https://www.sixt.cz/User_Files/contenttemplateeditor/655f541a63960Retro_karavan.jpg

APLIKACE A FACEBOOK

App VODOVÁHA

Aplikace Vodováda pomůže karavanistovi zaparkovat vozidlo na rovině pro noční stání. Klíny pod kola bývají výbavou obytného vozu. Je důležité mít obytné auto v noci ve vodováze kvůli spánku, ale i třeba kvůli odtoku vody ve sprchové vaničce.

App PARK4NIGHT

Tato celoevropská aplikace parking4night.com je používaná jako nejvýhodnější vyhledávač parkování, a to právě i pro noční parkování karavanů. Široká komunita cestovatelů se stará o doplňování informací o místech k přespání, cenách, fotkách a o dalším vyžití v okolí. Je možné vyhledávat podle aktuální pozice nebo na mapě.

App CAMPERCONTACT

Nizozemská aplikace má v sobě informace o parkování pro karavanisty, lokality na vypouštění a napouštění vody a další pomocné funkce. Informace jsou zde na jednom místě pro cca 50 zemí.

App JE&RI ADVETURE

Snad nejlepší aplikace pro cestování v karavanech a parkování, doplňování vody, čištění toalety a zázemí kempů po Bálkáně.

App BOOKO

Hodně karavanistů má s sebou děti, které potřebují zabavit. Aplikace booko obsahuje namluvené audioknihy pohádek s cenou za 20Kč na týden.

App HAPPYCAMPING

Relevance facebookové skupiny i přes nižší počet osob (cca 8000) je velmi prospěšná svými radami a doporučeními pro každého karavanistu.

App Kempy v ČR a na Slovensku

Mapa a průvodce kempy v České a Slovenské republice. U každého kempu naleznete kontakty, otevírací dobu i jaký typ ubytování vám nabízí

App Agriturismo.it 

Aplikace a web s nabídkou možnosti přespání na farmě s karavanem nebo obytným vozem na italských farmách

App Campercontact.com

Mobilní aplikace a web k vyhledávání míst pro karavany a parkoviště v celé Evropě.

App Motorhome parkings

Další aplikace, která pomůže s vyhledáváním vhodných míst pro karavany a obytná auta v 50 zemích v Evropě i ve světě. Největší evropský web o parkování obytných vozidel.

App I-campingcar.fr 

Aplikace zaměřena zejména na Stellplatzy ve Francii.

App Stellplatz-Radar

Aplikace pro hledání míst pro stání karavanů nebo obytných aut (stellplatz). Najdete zde jak informace o samotných stáních, tak i recenze. V placené verzi je možné jej používat i offline.

App Womo-stellplatz.eu

Aplikace a web sdružující informace o tzv. Stellplatz a parkovištích v Evropě

App Kudy z nudy

Aplikace s tipy na cestování po ČR a tipy na výlety na jednom místě. Turistické cíle, volnočasové aktivity. Objevujte outdoor a přírodu nebo kulturní památky po celé ČR.

App Pohlednice online

Zajímavá aplikace České pošty. Nemusíte hledat nejbližší poštovní schránky na poslání pohledu z výletu. Vyfoťte se mobilem a pošlete papírovou pohlednici online přímo do schránky z kteréhokoliv místa, které karavanem navštívíte.

App Google translator

Aplikace - slovník a překladač od společnosti Google. Přeloží Vám 80 řečí jak psaných nebo přímo diktovaných. Domluvte se všude, kam se svým obytným vozem dojedete.

App Find my medicine

Aplikace jako praktický pomocník na cestách v případě, že hledáte svůj lék. Zadáte zemi, kde se nacházíte a aplikace vám najde alternativu vašeho léku i s uvedením síly léčivé látky.

App Foursquare

Aplikace vám pomůže najít v cizím městě nejlepší podniky – restaurace, bary, kluby, nákupní centra a další zařízení. Poskytuje zpětnou vazbu a recenze přímo od zákazníků.

App Smart tools

Aplikace na 20 chytrých nástrojů, které můžete využít ve vašem telefonu. Najdete zde svítilnu, čtečku QR kódů, kompas a další chytré pomocníky.

 

https://www.sixt.cz/User_Files/contenttemplateeditor/655f541a642c2Kempingov%C3%BD_va%C5%99i%C4%8D.jpg