Menu

Co je zahrnuto v pojištění:

Váš pronájem auta zahrnuje Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla (povinné ručení), (vyjma některých tarifů) i pojištění proti poškození vozidla a pojištění proti krádeži.

Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla:

Tak zvané povinné ručení je zákonem daná povinnost a proto je zahrnuto v ceně všech tarifů. Pakliže jste se stal/a účastníkem nehody za níž jste odpovědný/á pokrývá toto pojištění škody druhé strany a to do výše 2 000 000 Kč.

Pojištění proti poškození a krádeži vozidla:

Pojištění proti poškození vozidla se vztahuje na vámi způsobené (neúmyslné) poškození vozidla. Pojištění proti krádeži se vztahuje na náklady spojené s náhradou vozidla nebo jeho částí, které byly ukradeny. Všichni řidiči ale stále mají povinnost spoluúčasti (vratná záloha).

Výše spoluúčasti:

obvykle max. 10%, min. 10.000Kč z hodnoty škody za každou škodní pojistnou událost

pro zákazníky se Sixt Express kartou  může být sjednána fixní spoluúčast ECMN – 9450,- Kč; EDMR, CDMR - 12600,- Kč; CDAR, CWMR, IDMR, IWMR, ITMR, SDMR, SVAR, SWMR, A - 15750,- Kč; FDMR, FFMR, PDAR, XTMR - 31500,- Kč

Další řidič:

Můžete se chtít aby vozidlo řídil i někdo jiný, například přátelé, kolegové, rodinní příslušníci. Je nutné předložit řidičské průkazy každého dalšího řidiče a je účtován poplatek 675,- Kč za každého.

Co dělat když se stanete účastníkem dopravní nehody:

Zavolejte ACA1213 tel: 1213 a řekněte jim, že máte auto od Sixtu !

Zavolejte pobočku SIXT, odkud jste si vůz půjčili (případně tel. rezervační centrály 22 23 24 995.

Vyplňte hlášení škodní události a nejlépe mějte podpis protistrany se zápisem kdo je viník.

Je vhodné zavolat policii (linka 158), která vše důkladně prošetří a sepíše protokol. Nezapomeňte si vyžádat tento policejní protokol (nebo alespoň číslo jednací)! Policejní šetření je povinné dle aktuálních zákonných předpisů nebo požadavků pojišťovny. Informujte se před pronájmem na své pobočce nebo při nehodě.

 Určitě si zapište jména a kontakty (adresy) všech účastníků nehody. Zajistěte vozidlo aby nemohlo způsobit další nehodu nebo nebylo odcizeno. Neprodleně kontaktujte některou z našich poboček nebo re. Také je nutné vyplnit pojistné hlášení, které naleznete v dokladech k vozidlu. Stejný postup platí i při zjištění, že vozidlo bylo poškozeno/vykredano během vaší nepřítomnosti.

Podmínky našeho pojistného programu:

Podpisem výpůjční smlouvy souhlasíte s podmínkami pojistného programu. Pakliže si zakoupíte pojištění proti poškození a proti krádži pro váš pronájem, nebudeme vám účtovat náhradu celé škody způsobené poškozením nebo krádeží vozidla. Jste odpovědný/á pouze do výše vaší spoluúčasti, která je vyznačena na výpujční smlouvě. Přesto vám můžeme ůčtovat náhradu v plné výši v případě vašeho zavinění nebo zavinění oprávněným řidičem v případě, že:

 1. Vozidlo bylo použito k nelegálním účelům
 2. Vozidlo bylo přetíženo
 3. Jakékoli poškození vrchní čáasti vozidla způsobené pojížděnými předměty/překážkami
 4. Vozidlo byl použito k závodění, testování rychlosti, nebo k výuce řízeníi
 5. Vozidlo bylo použito k přepravě platících cestujících
 6. Vozidlo bylo použito v rozporu s jakoukoli částí dohody, která je vytištěná na zadní straně výpůjční smlouvy
 7. Vozidlo bylo použito k účelu pro který je nutné osvědčení, jehož nejste držitelem
 8. Vozidlo bylo řízeno pod vlivem alkoholu, drog a jakýchkoli omamných látek, nebo pokud řidič nebyl jinak způsobilý řídit
 9. Jste vhodně nezajistil/a pronajaté vozidlo nebo nezkontroloval/a jeho správné uzamčení
 10. Bylo použito nevhodné palivo
 11. Cena opravy spadá do výše vaší spoluúčati

 

Ceny včetně DPH

Firemní zákazníci mohou mít jiné podmínky.

Souhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací