112 let na Sixtu. 112 let tradice.

PLÁNOVÁNÍ CESTY KARAVANEM

Cestovat na dovolenou můžete s našimi obytnými vozy celoročně, nejdříve je důležité, vybrat si zemi, kterou chcete poznávat a podle toho začít plánovat. Pokud máte v úmyslu trávit dovolenou v některém z kempů v turisticky atraktivních oblastech, je zapotřebí si stání rezervovat dlouho dopředu. Pokud dáváte přednost stání "na divoko", vyberte si státy, ve kterých je to povoleno. Velmi vyhledávané jsou tzv,. Stellplatzy.  Za některá taková místa se platí, některá jsou zdarma, ale na rozdíl od kempů zde naleznete pouze přípojky na elektřinu a vodu. Jsou skvělé a levné řešení na přenocování, doplnění vody, dobití baterie a vypuštění odpadní vody, ale sociální služby nebo občerstvení zde nenajdete.

 

CESTOVATELSKÉ PORTÁLY

Při plánování, rozhodování a výběru destinace vám může pomoci šikovný web www.cestujeme-evropou.cz. Než se vydáte na cestu, je dobré si zjistit něco o zemi, kam se chystáte, zvláště, pokud tam jedete poprvé. Pomocníkem vám mohou být i další cestovatelské portály www.ocestovani.cz nebo www.cestovatel.cz

Pokud se chystáte cestovat přes moře, je určitě dobré zarezervovat si včas lodní lístek. K tomu vám poslouží web www.aferry.cz.

 

MÁTE V POŘÁDKU DOKLADY?

Neméně důležité je před cestou kontrola pasů a pojištění, které je naprosto nezbytné. Na dovolenou se bez něj raději nevydávejte, obzvláště do zahraničí. Vaše vysněná cesta by se vám totiž mohla hodně prodražit. Na internetové stránce europa.eu/eu-life/travel-tourism zjistíte, jaké dokumenty jsou potřeba do vámi zvolené destinace.

Při svých cestách nezapomeňte ani na všechny poplatky spojené s jízdou po dálnicích a silnicích. V jednotlivých zemích se liší jak způsob vybírání mýtného, tak i částka nebo způsob prokazování, že máte zaplaceno. Informace k poplatkům za použití silnic a dálnic naleznete na stránkách www.toolls.eu/cs/ a www.adac.de/reise.

 

https://www.sixt.cz/User_Files/contenttemplateeditor/655f5954ef81cKempingove_vybaveni.jpg

ZAHRANIČÍ NEBO RODNÁ ZEMĚ?

Kempy, které jsou pro karavanisty ve vámi vybrané zemi k dispozici, najdete v přehledu kempů na webu www.eurocampings.co.uk.

Pokud se rozhodnete s hotelem na kolečkách do zahraničí nevycestovat a zůstat zde v naší krásné zemi, doporučujeme použít sociální sítě, na kterých jistě najdete více o místech, která jste si pro odpočinek vybrali. Doporučujeme navštívit internetové stránky agentury Czech Tourism. Najdete tam přehled všech dostupných sociálních sítí v Česku, které vám nabídnou ty nejzajímavější místa a akce u nás.  Pro rodinné cestování s dětmi je jako stvořený web www.rodinnevylety.cz. Zde naleznete tipy, kam na výlet, včetně fotografií, ale i jakými hrami děti na výletě zabavit.

RADY ZKUŠENÝCH KARAVANISTŮ

Pokud potřebujete poradit nebo si „online poklábosit“ se zkušenými karavanisty, doporučujeme web www.caravan24.cz. Dozvíte se zde mnoho praktických a užitečných rad, které se vám na cestách mohou jistě hodit.

LÁKAVÉ ZAHRANIČNÍ KEMPY

Velké množství kempů pak samozřejmě nabízejí i okolní země. Níže najdete užitečné odkazy na weby, které vám usnadní dovolenou v karavanu. Poradí vám, kde v Evropě, nebo klidně v konkrétních státech Evropy, můžete kempovat s karavanem. Najdete zde i tipy na výlety s karavanem.

www.camping.de – seznam kempů v Německu

www.azur-camping.de – kempy v Německu a v Itálii

www.campingclub.at – seznam kempů v Rakousku

www.camping.hr – seznam kempů v Chorvatsku

www.istra.com – samostatně seznam kempů na Istrii

www.camping.hu – seznam kempů v Maďarsku

www.turistika.cz – turistické cíle a zajímavosti celého Světa

www.trajekty.cz – seznam a objednávání trajektů    

FreeOnTour.com –  obrovský seznamu kempů (25000), který obsahuje také velké množství tipů (asi 6000) na stanoviště (Stellplätze) po celé Evropě. Umožňuje přehledné plánování cesty, nabízí tipy karavanistů na sestavení trasy.   

 

https://www.sixt.cz/User_Files/contenttemplateeditor/655f5954efdb1Karavany_kemp.jpg