Jaký řidičák musím mít pro řízení dodávky?

Co potřebujete, abyste mohli legálně řídit dodávku? Je to jednodušší než si možná myslíte!

Jaký řidičák musím mít pro řízení dodávky?

Odpověď na tuto otázku je jednoduchá: S řidičským průkazem (třída B) můžete řídit všechna jedoucí vozidla s celkovou hmotností nižší než 3,5 tuny. Jakmile nájemní vůz váží více než 3,5 tuny, je vyžadován řidičský průkaz třídy C1.

Dobrá zpráva pro vás: pro řízení všech dodávek v nabídce od autopůjčovny SIXT Vám stačí řidičský průkaz skupiny B (tedy tzv. řidičák na osobní auto).

 

 

Dodávky_XXL

Co potřebuji k řízení velkého nákladního vozidla?

 

Řidičský průkaz třídy C1 vás opravňuje k řízení nákladního vozidla s celkovou hmotností až 7,5 tuny, a to i s přívěsem. Chcete-li získat řidičský průkaz C1, je vyžadován platný řidičský průkaz třídy B. Potřebujete také doklad o svém zraku, pasovou fotografii, lékařské potvrzení a absolvovaný kurz první pomoci. Součástí řidičského průkazu kamionu je samozřejmě i teoretický test, který je rovněž nutné úspěšně absolvovat.

 

Co dělat, pokud si nechci půjčovat velký nákladní vůz

Menší stěhování lze často snadno zvládnout pomocí větší dodávky typu Mercedes Sprinter nebo transportéru a není potřeba žádný 7,5tunový nákladní vůz. Pokud Vám Váš výpočet velikosti zakázky a tedy objemu zboží ukazuje na nákladní automobil se 7,5 tunou, máte stále dvě možnosti:

  • Provedete několik cest s menší dodávkou. Což je méně rizikové a nepotřebujete řidičský průkaz C1.
  • Využijete nabídku stěhovací služby.

  • Pronajmete si od autopůjčovny SIXT dodávku i s řidičem.

Pokud se chystáte přestěhovat například do jiného bytu, měli byste si předem naplánovat a vyjasnit několik věcí. Kromě organizačních záležitostí, jako je změna místa bydliště nebo informování poskytovatele elektřiny a internetu o změně adresy, musí být přepravován také nábytek. Doporučujeme si rezervovat dodávku nebo nákladní automobil včas (aspoň pár dní dopředu). To však neznamená, že autopůjčovna SIXT nemá vždy nějakou dodávku volnou i pro objednávky na poslední chvíli. Vždyť SIXT je i smluvním partnerem asistenčních služeb a pronajímá své dodávky a auta jako náhradní při nehodách, „tady a teď“.

 

 

Půjčte si dodávku u Sixtu

Sixt paní s brýlemi

Podívejte se také na