112 let na Sixtu. 112 let tradice.

JAK CESTOVAT BEZPEČNĚ KARAVANEM?

Na co si dát pozor než se vydáte na cestu? Jak správně připravit karavan před cestou, aby byl bezpečný? Můžou si děti během cesty hrát nebo spinkat v posteli? Autopůjčovna Sixt má pro vás několik tipů, díky kerým bude vaše cesta obytným vozem klidnější a hlavně bezpečnější:

  • Co nejvíce věcí uklidit do skříněk.
  • Všechny osoby musí být připoutány - včetně dětí!
  • Připravit plán cesty s možnými alternativami.
  • Osobní věci a zásoby zajistit před posunutím.
  • Zavřít veškerá okna i světlíky.
  • Utáhnout kohouty od vody i plynové bomby.
  • Krátká cvičná jízda před cestou - nácvik couvání a parkování.
  • Při předjíždění a vjíždění do volného prostoru pozor na vzdušné turbulence.

Naše rada na závěr - s karavanem se nespěchá, s karavanem se jízda užívá! 

https://www.sixt.cz/User_Files/contenttemplateeditor/655f5595974c5Adria_Matrix_1.jpg

BEZPEČNOST A RIZIKA PŘI SRÁŽCE OBYTNÉHO VOZU

Německý autoklub provedl simulovaný čelní střet obytného vozu a automobilu. Došlo k váženému poškození podběhu, dveří u řidiče a poškození opěradla řidiče, které se prolomilo dozadu. Poškozeny byly také dveře u spolujezdce a zadní posuvné dveře nešly otevřít vůbec. To je zásadní pro záchranáře, kteří by se těžko dostávali ke zraněné posádce. V obytném voze byly použité dřevěné přestavby, které byly roztříštěné a byly odkryté ocelové konstrukce, které také mohly způsobit zranění. (Zdroj obrázku: Svět motorů jaro 2021)

Co z toho tedy vyplývá?

Základem je být připoutaný, to by měla být samozřejmost pro každou cestou (třeba krátký přejezd) a pro každého cestujícího. V kabině by neměly být volně ležící předměty a zejména těžké předměty by měly být umístěny co nejníže. Pokud děláte přestavbu, je potřeba myslet na bezpečnost a používat dostatečně pevné materiály a všechny zabudované komponenty by měly být uchyceny do karoserie. Vyplatí se také využívat všech asistenčních systémů, kterými je obytný vůz vybavený. 

Sixt obytné vozy jsou z hlediska bezpečnosti vybaveny ABS + ESP, airbagem u řidiče i spolujezdce, vyztuženou izolací a parkovacími senzory. 

https://www.sixt.cz/User_Files/contenttemplateeditor/655f559597d4dn%C3%A1sledky_stretu_obytn%C3%A9ho_auta_versus_osobni_auto.png