1912

Martin Sixt zakládá společnost " Sixt Autofahrten und Selbstfahrer ". Zahajuje svůj provoz se sedmi vozy - čtyřmi Mercedesy a třemi Luxus-Deutz-Landaulets. Sixt vlastní jednu z prvních autopůjčoven v Německu, specializující se na denní pronájmy a cestování.

1914

Vozidla s řidiči jsou zabavena pro potřeby armády.

1919

1919 Martin Sixt kupuje prostory v Seitzstrasse no. 11 v Mnichově, kde i nyní můžeme najít jednu z nejvíce navštěvovaných Sixt stanic ve městě.

1927

Martin Sixt předává společnost svému synovci Hansi Sixtovi. Osmiválcová Isotta-Frascini a velký šestiválcový Renault se přidávájí k pronajímaným vozům. Kvůli problémům s nákupem náhradních dílů pro cizí vozy, firma Sixt od r. 1929 užívá pouze vozy Mercedes.

1938

Ekonomický bojkot v Německu zanechává hluboké známky na cestování a tím i na obchodu s pronajímáním vozidel. Sixt je ovlivněn prudkým pádem příjmu.

1939

Německý Wehrmacht zabavuje všechna vozidla patřící Sixtu. Pouze sedmimístný Mercedes 230 Landaulet je skryt ve stodole, aby zde přečkal bez úhony válku.

1945

Martin Sixt umírá v květnu roku 1945. Jeho dosavadní životní a obchodní úspěch je pohřben ve válečných sutinách.

1946

Zahájení obchodu po 2. světové válce s vozem Mercedes 230 Landaulet jako služba Export-Taxi pro členy americké armády

1948

Jako první v Evropě provozuje Hans Sixt radio-taxi, a to v Mnichově. Vybavení je dovezeno ze Spojených Států.

1951

1951 Založení autopůjčovny "Auto Sixt".

1966

Otevřeny první kanceláře na letišti ve Frankfurtu nad Mohanem a v Mnichově.

1967

1966 " Auto Sixt " je pvní německou společností, která uvedla na trh program leasingu vozidel.

1969

Erich Sixt, současný předseda představenstva Sixt AG, je v generaci třetím, kdo vstoupil do rodinného obchodu.

1970

Do programu je zařazen i pronájem nákladních aut.

1977

Získání licence "Budget Rent a car" pro Německo. Všechny Sixt stanice jsou tedy zařazeny do mezinárodní sítě třetí největší společnosti zabývající se pronájmem vozidel. Sixt otevírá stanice na všech velkých letištích.

1979

Získání licence "Carey-Limousine-Service", světové vedoucí společnosti v oblasti pronájmů vozidel s řidičem. Sixt se tedy připojuje k 5 světadílům, 50 zemím a 400 městům s pokrytou rezervační sítí v této sféře.

1980

Založení "Auto Sixt Leasing GmbH" (ASL) společně s Disko-Group v Dusseldorfu.

1982

Změna jména z "Auto Sixt" na "Sixt Autovermietung GmbH". Logo: " Sixt/Budget".

1986

Činnost na trhu zahajuje "Sixt Aktiengesellschaft".

1987

Založení "Sixt Leasing GmbH".

1990

"Sixt Autovermietung Schweiz" zahajuje svou činnost.

1992

Zřizování Sixt poboček na železničních stanicích ICE.

1993

Společnosti Sixt Group a Sixt AG vytvářejí holdingovou společnost. Rozvětvení obchodu pod hlavičkou "Sixt GmbH & Co Autovermietung KG.

1994

Celoevropská spolupráce s "Deutsche Lufthansa AG". Sixt se stává hlavním partnerem programu Lufthansa Miles More. Sixt se stává vedoucí autopůjčovnou v Německu.

1995

Spolupráce s německou železnicí. Sixt je první společností uvedenou na Internetu.

1996

"Sixt Leasing GmbH" se transformuje na "Sixt Leasing AG". První na světě: samoobslužné automaty pro pronájem vozu. Služba CarExpress OnBoard spolu s lufthansou. První rakouská pobočka otevřena na letišti ve Vídni.

1997

Zahájena činnost "Sixt Travel GmbH". Sixt podepisuje smlouvu o spolupráci s německým autoklubem ADAC. Sixt zakládá rezervační centrum v Rostocku se 150 zaměstnanci. 1992 Otevřeno 130 stanic ve Francii, mimo jiné na letištích v Paříži, Nice, Lyonu a Bordeaux.

1998

Sixt otevírá pobočky na všech velkých letištích v Itálii, Irsku, Nizozemí, Maďarsku, Maltě, Španělsku, Portugalsku, České Republice, Tunisku, Maroku, Martinique, Guadeloupe, La Reunionu a Novém Zélandu. Sixt nyní vlastní o 1000 poboček více v Evropě, reservační centrum ve Washingtonu ( USA ), obchodní oddělení v Los Angeles, Miami, New Yorku, Torontu a Austrálii. Sixt přebírá kompletně celý " Sixt Travel GmbH ". Uzavřeny smlouvy o spolupráci se strategicky důležitými aeroliniemi jako jsou United Airlines/ Mileage Plus, výhradní partner Air Littoral a Lauda Air, Air France " Frequence Plus " a KLM " Flying Dutchman" a stejně tak i obchodní partner z EI AI a ostatních Frequent Traveller Clubs. Sixt se stává též partnerem Qualiflyer programu a výhradním partnerem Hilton Hotels v Evropě a Hilton HHonors v celém světě..

1999

Sixt podepisuje smlouvu s Dollar Rent a Car, jednou z vedoucích autopůjčoven v Americe, takže se stává součástí jednoho z největších trhů v této oblasti na světě.

2005

Sixt expanduje a je již ve více jak 90 zemích světa. Provozuje low cost autopůjčovnu SIXTi s pohyblivou cenou za 5 EUR na den ve stejném online systému jako aerolinky. Tento projekt je spuštěn úspěšně i v Česku. Dochází k rozvázání smlouvy s Dollar zejména pro vzáj.neplnění kvalitativních kritérií, které Sixt požaduje vzhledem k svému zaměření na firemní klientelu a služební cesty zaměstnanců.

2012

Sixt dosáhl 100 let od svého založení. Je to nejstarší mezinárodní autopůjčovna na světě. Založená v Německu a dodnes řízená jako rodinná firma, i když část akcií je na frankfurtské burze. Tržní podíl SIXT v Německu dosahuje skoro 40%.

2015

Expanze zasáhla USA, první otevřená pobočka v Miami na Floridě byla spuštěna s počáteční flotilou aut 300 aut na jedné pobočce. Stejný počet měl Sixt v téže době pro celou Českou republiku.  Expanduje SIXT LEASING a z tohoto důvodu přišel významný franšízor v Itálii o svoji licenci a Itálie se stala novou korporátní zemí a je budován nejen leasingový tým, ale i urychleně jsou rekonstruovány nebo stavěny všechny pobočky v novém SIXT open space stylu.

SIXT a BMW založili joint venture Drive Now - jediný profitabilní carsharing provozovaný v Berlíně, Mnichově, San Francisku a dalších městech.

Byl uveden nový produkt MyDriver jako levnější alternativa Sixt Limousine Service a to i pro Českou republiku.

2017

Sixt přesáhl počet 115 zemí světa, kde lze nalézt pobočky SIXT.

2019

Sixt přesáhl počet 115 zemí světa, kde lze nalézt pobočky SIXT.

2019

Sixt zažil největší nárůst hodnoty svých akcií (cena se od roku 2008  skoro zdesetinásobila) a jeho tržby přesáhly veškerá historická maxima. Sixt prodal projekt DriveNow a v říjnu 2019 spustil velkolepý projekt, který na trhu neměl konkurenci -  Sixt App RENT-SHARE-RIDE. Od zimy 2019 je do systému dokonce přidána i platforma koloběžek. Sixt se tak snaží zaujmout celé časové portfolio  potřeb lidí cestovat (dlouhodobé pronájmy, leaisng, správy autoparků, pronájmy na víkendy, pronájmy dodávek a nákladních vozů, motorek, skůtrů, carsharing, pronájmy aut s řidiče, transfery na letiště, luxusní limousine service služby pro ambasády, carsharing koloběžek,…)

2020

Sixt nadále roste v projektu carsharingu. Světová krize s nemocí COVID 19 však z vládních nařízení nařídila uzavření kamenných poboček půjčovny a Sixt tak mezitím úspěšně posiluje v roli carsharing a operativního leasingu.

Souhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací