+420 22 23 24 995 Rezervovat

Historie Sixt ČR

1998

leden - červen

Sixt zahájil svou činnost v České republice v prosinci 1998 reprezentován firmou Speed Rent a.s., Sixt Franchisee. Otevřeny kanceláře na pražském letišti Ruzyně a v centru Prahy. Od počátku své činnosti nabízí Sixt ČR jako jedna z mála autopůjčoven on-line propojení mezi všemi evropskými a světovými Sixt stanicemi.

červenec - prosinec

V rámci svého programu nabízí Sixt zdarma vystavení karet SixtExpress, které urychlí a zpohodlní pronájem v kterékoliv pobočce ve světě.

 

1999

leden - červen

Z důvodu rozšiřování obchodu byly na počátku roku 1999 otevřeny další pobočky(Karlovy Vary, Brno letiště, Brno město). Zájem klientů roste a s ním i velikost vozového parku, který v té době činí více než 100 vozidel takových značek, jako je Volkswagen, Ford, Škoda a především plná škála vozů Mercedes-Benz, které Sixt půjčuje jako jediná autopůjčovna v České republice na krátkodobé pronájmy. Nechybí vozidla terénní, kabriolety, nebo luxusní limuzíny.

červenec - prosinec

V září 1999 otvírá Sixt také svou první pobočku na Slovensku, a to v centru Bratislavy - v hotelu Holiday Inn. Následuje další důležitá stanice - bratislavské letiště.

 

2000

leden - červen

Otevřena další pobočka v České republice(České Budějovice) a to z důvodu svého výhodného umístění na mapě České republiky. V této době taktéž rozšiřuje Sixt ČR svou nabídku na pronájmy motocyklů, lodí a motorových člunů, vodních skůtrů a obytných vozidel. Počátkem roku 2000 obsahuje vozový park již více než 150 vozidel. Tato se každých 6 měsíců obměňují, aby klient měl vždy vozidlo nové, bez závad a v perfektním stavu.

červenec - prosinec

V září 2000 zařizuje Sixt jako jedna z hlavních autopůjčoven vozidla pro zasedání Mezinárodního měnového fondu, a to především vozy zn. Mercedes-Benz. V téže době se Sixt ČR zařazuje taktéž do programu Sixt Global Chauffeur Drive, jedné z největších sítí pronájmů vozidel s řidičem na světě. Uzavírá se spolupráce s hotelem Four Seasons.

 

2001

leden červen

Počátkem roku 2001 zřizuje Sixt kancelář v Košicích na letišti a v Praze 10. Byla zahájena spolupráce s pražským hotel Hilton dle celosvětové smlouvy.

červenec

Portfolio našich značek se opět rozšířilo a to o VW Polo, Golf, Passat

srpen

Ve větší míře začínáme vystavovat Sixt Karty, které jsou užitečné pro hladké odbavení při zahraničních výpůjčkách. Formuláře těchto karet jsou Vám k dispozici na našich stránkách - zde

říjen

Jako první z autopůjčoven jsme osadili všechna naše parkovací místa v parkingu C na pražském Ruzyňském letišti orientačním systémem pro snažší nalezení Vašeho vozu a jako jediná autopůjčovna máme Fast lane přednostního odbavení v parkingu C.

 

2002

leden

Nová pobočka v Barrandovských ateliérech, nejen pro filmové a televizní klienty. Podepsána smlouva o spolupráci mezi ČSA a společností Sixt. Při příležitosti zahájení spolupráce byla odhalena expozice billboardu a vozu ve svatební výzdobě v příletové hale nového letiště Praha - Ruzyně. Smlouva byla podepsána za účasti top-managementu ČSA, ČSL a společnosti Sixt. Na počest zahájení této spolupráce dostane zákazník za každý uskutečněný pronájem 2000 OK Plus mil

únor

Do našeho autoparku přibyly vozy Audi

březen

Navyšujeme vozový park o další nové modely VW, Volvo, Audi, Mercedes Benz ke spokojenosti všech zákazníků

srpen

Naší pobočku v centru Prahy postihují povodně. Pobočka se přechodně uzavírá, avšak i přes tento handicap dále obsluhujeme naše klienty z ostatních kanceláří na nejvyšší úrovni.

září

Jako jediná autopůjčovna na tuzemském trhu přibíráme do našeho vozového parku, v Evropě tolik oblíbený, vůz SMART, který se ihned stává jedním z nejžádanějších vozidel.

říjen

Před zimním obdobím zařazujeme aktuálně už Mercedes Benz třídy ML, s naftovým motorem COMMON RAIL

listopad

Jako jedna z mála autopůjčoven přezouváme kompletní vozový park na zimní pneumatiky, čímž uspokojujeme širokou klientelu.

prosinec

Otevíráme další pobočku v Praze, a to exkluzivně přímo v nové budově Daimler-Chrysler v Praze 4. Zde se pronajímají především vozu Mercedes Benz.

 

2003

leden-květen

Znovu průběžně navyšujeme vozový park, aby byly uspokojeni všichni klienti především v jarních a letních měsících. Zajišťujeme dopravu hráčů golfu, rezervujeme Holiday Cars.

červen

Otvíráme novou pobočku v prestižním hotelu Hilton, a začínáme prodávat další produkty, a to předprodej vstupenek TICKEPRO rezervace a prodej letenek a okružních jízd.

červenec - srpen

Nárůst obchodu, zařazení nových modelů do našeho vozového parku, především pak SMART ROADSTER nebo Mercedes Benz SL 55 AMG, který nabízíme jako jediná autopůjčovna v ČR.

září

Vznik nového produktu pod názvem SIXT LEASE, který nabízí veškeré služby operativního leasingu a včetně car fleet managementu.

prosinec

SIXT Česká republika byl oceněn jako nejlepší poskytovatel služeb pod značkou SIXT ze všech 60 zemí, v kterých má SIXT své pobočky.

 

2004

leden

Autopůjčovna SIXT pomáhá zdravotnictví a poskytla vůz na přepravu krve Ústavu pro matku a dítě v Praze.

únor

Autopůjčovna SIXT přichází na trh s internetovým produktem low-cost půjčovny vozidel,který najdete na adrese http://www.sixti.cz/

březen

Vozy Mercedes Benz C a A, Škoda Superb ve flotile autopůjčovny jsou vybaveny navigačními systémy. SIXT je tak v ČR opět první a dokonce zůstává jediný s navigacemi. Veškeré činnosti při rezervaci vozu provádíte on-line bez přítomnosti obsluhy a kdykoliv se můžete na základě vlastní vůle rozhodnout pro změnu termínu (resp. změnu ceny).

Zima 2004

SIXT se podílí na podpoře mimořádně úspěšného skokana na lyžích Jakuba Jandy.

duben

corporate party

 

2005

květen

SIXT zařadil do vozového parku automobily Cadillac CTS, jejichž pohodlí Vás překvapí.

červen

Blízko nebe / Close to heaven - partnerství

Došlo l k přestěhování autobazaru na Hostivař.

listopad

Expozice letiště Praha - zima 2005

 

2006

leden

otevření pobočky v Českých Budějovicích

únor

HUMMER H2 a H3 ve vozovém parku

březen

Lufthansa Call Centre v Brně - exkluzivní partner - přímé propojení s call centrem SIXT CZ a call centrem Lufthansa pro region CEMEA

duben

Tomáš Enge - Shanghai - závody A1GP - vítěz hlavního závodu

"Domy na půl cesty" nadace J.J. Pestallozino - poskytují dočasné útočiště mladým lidem opouštějícím dětské domovy nebo bez rodinného zázemí

HC SPARTA - sponzoring HC Sparta Praha - mistři - TIPSPORT extraliga ledního hokeje

červen

Samer Issa - finalista SuperStar

srpen

Redemption Miles ČSA

září

nová pobočka BBCentrum - 15.9. slavnostní otevření

říjen

Alberto Tomba v Praze - SIXT jako sponzor

Víkend Juicy - sponzor - zapůjčení 4 vozu Mercedes-Benz

ocenění BEST FULL SERVICE LEASING

 

2007

leden

"Autopůjčovna SIXT pomáhá zdravotnictví" Ústav pro matku a dítě jezdí v novém voze VW Passat.

březen

Expozice letiště Praha - jaro

prosinec

Společnost SIXT získala v závěru roku 2007 dvě velmi důležitá ocenění. Událost je o to významnější, že SIXT v České republice obdržel najednou hned dvě ceny a stal se tak nejlepší SIXT zemí mezi ostatními 86 zeměmi světa, kde SIXT poskytuje své služby

Best partner – leasing ocenění za nejlepšího služby zákazníkům, za roli „zákazníkův partner“ a za implementaci mezinárodních standardů SIXT

Best customer service - rent ocenění za nejlepší služby a péči o zákazníka autopůjčovny, za rozvoj obchodních aktivit s korporátní klientelou, za plnění očekávání korporátních zákazníků

 

2008

leden

Od 1.1.2008 se z naší firmy stala akciová společnost SPEED LEASE a.s.

Men's Challenge přijďte do správného TESCO stores a vyhrajte „adventure“ cestu do Marakeše s ProcterGamble

Sixt Monitor Společnost SPEED LEASE a.s. zprovoznila novou službu SIXT-MONITOR [ http://www.sixt-monitor.cz ] pro sledování pohybu a využití autoparku.

 

2009

červen

Dosažení hranice 3000 aut v operativním leasingu

září

Sixt získal další dvě prestižní ocenění:

FLOTILA AWARD: Nejlepší autopůjčovna - partner správce autoparku

FLOTILA AWARD: Nejlepší produkt - comfort full service operativní leasing"

Největší autopůjčovna v ČR

Franšíza měsíce

říjen

Ekologický projekt Sixt Green Rent

ACTE Meeting v Praze

Souhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací