112 let Sixtu. 112 let tradice.

1998

LEDEN - ČERVEN

Sixt zahájil svou činnost v České republice v prosinci 1998 reprezentován firmou Speed Rent a.s., Sixt Franchisee. Otevřeny kanceláře na pražském letišti Ruzyně a v centru Prahy. Od počátku své činnosti nabízí Sixt ČR jako jedna z mála autopůjčoven on-line propojení mezi všemi evropskými a světovými Sixt stanicemi.

ČERVENEC - PROSINEC

V rámci svého programu nabízí Sixt zdarma vystavení karet SixtExpress, které urychlí a zpohodlní pronájem v kterékoliv pobočce ve světě.

1999

LEDEN - ČERVEN

Z důvodu rozšiřování obchodu byly na počátku roku 1999 otevřeny další pobočky(Karlovy Vary, Brno letiště, Brno město). Zájem klientů roste a s ním i velikost vozového parku, který v té době činí více než 100 vozidel takových značek, jako je Volkswagen, Ford, Škoda a především plná škála vozů Mercedes-Benz, které Sixt půjčuje jako jediná autopůjčovna v České republice na krátkodobé pronájmy. Nechybí vozidla terénní, kabriolety nebo luxusní limuzíny.

ČERVENEC - PROSINEC

V září 1999 otvírá Sixt také svou první pobočku na Slovensku, a to v centru Bratislavy - v hotelu Holiday Inn. Následuje další důležitá stanice - bratislavské letiště.

2000

LEDEN - ČERVEN

Otevřena další pobočka v České republice(České Budějovice) a to z důvodu svého výhodného umístění na mapě České republiky. V této době taktéž rozšiřuje Sixt ČR svou nabídku na pronájmy motocyklů, lodí a motorových člunů, vodních skůtrů a obytných vozidel. Počátkem roku 2000 obsahuje vozový park již více než 150 vozidel. Tato se každých 6 měsíců obměňují, aby klient měl vždy vozidlo nové, bez závad a v perfektním stavu.

ČERVENEC - PROSINEC

V září 2000 zařizuje Sixt jako jedna z hlavních autopůjčoven vozidla pro zasedání Mezinárodního měnového fondu, a to především vozy zn. Mercedes-Benz. V téže době se Sixt ČR zařazuje taktéž do programu Sixt Global Chauffeur Drive, jedné z největších sítí pronájmů vozidel s řidičem na světě. Uzavírá se spolupráce s hotelem Four Seasons.

2001

LEDEN ČERVEN

Počátkem roku 2001 zřizuje Sixt kancelář v Košicích na letišti a v Praze 10. Byla zahájena spolupráce s pražským hotel Hilton dle celosvětové smlouvy.

ČERVENEC

Portfolio našich značek se opět rozšířilo a to o VW Polo, Golf, Passat

SRPEN

Ve větší míře začínáme vystavovat Sixt Karty, které jsou užitečné pro hladké odbavení při zahraničních výpůjčkách. Formuláře těchto karet jsou Vám k dispozici na našich stránkách - zde

ŘÍJEN

Jako první z autopůjčoven jsme osadili všechna naše parkovací místa v parkingu C na pražském Ruzyňském letišti orientačním systémem pro snažší nalezení Vašeho vozu a jako jediná autopůjčovna máme Fast lane přednostního odbavení v parkingu C.

2002

LEDEN

Nová pobočka v Barrandovských ateliérech, nejen pro filmové a televizní klienty. Podepsána smlouva o spolupráci mezi ČSA a společností Sixt. Při příležitosti zahájení spolupráce byla odhalena expozice billboardu a vozu ve svatební výzdobě v příletové hale nového letiště Praha - Ruzyně. Smlouva byla podepsána za účasti top-managementu ČSA, ČSL a společnosti Sixt. Na počest zahájení této spolupráce dostane zákazník za každý uskutečněný pronájem 2000 OK Plus mil

ÚNOR

Do našeho autoparku přibyly vozy Audi

BŘEZEN

Navyšujeme vozový park o další nové modely VW, Volvo, Audi, Mercedes Benz ke spokojenosti všech zákazníků

SRPEN

Naší pobočku v centru Prahy postihují povodně. Pobočka se přechodně uzavírá, avšak i přes tento handicap dále obsluhujeme naše klienty z ostatních kanceláří na nejvyšší úrovni.

ZÁŘÍ

Jako jediná autopůjčovna na tuzemském trhu přibíráme do našeho vozového parku, v Evropě tolik oblíbený, vůz SMART, který se ihned stává jedním z nejžádanějších vozidel.

ŘÍJEN

Před zimním obdobím zařazujeme aktuálně už Mercedes Benz třídy ML, s naftovým motorem COMMON RAIL.

LISTOPAD

Jako jedna z mála autopůjčoven přezouváme kompletní vozový park na zimní pneumatiky, čímž uspokojujeme širokou klientelu.

PROSINEC

Otevíráme další pobočku v Praze, a to exkluzivně přímo v nové budově Daimler-Chrysler v Praze 4. Zde se pronajímají především vozu Mercedes Benz.

2003

LEDEN-KVĚTEN

Znovu průběžně navyšujeme vozový park, aby byly uspokojeni všichni klienti především v jarních a letních měsících. Zajišťujeme dopravu hráčů golfu, rezervujeme Holiday Cars.

ČERVEN

Otvíráme novou pobočku v prestižním hotelu Hilton, a začínáme prodávat další produkty, a to předprodej vstupenek TICKEPRO rezervace a prodej letenek a okružních jízd.

ČERVENEC - SRPEN

Nárůst obchodu, zařazení nových modelů do našeho vozového parku, především pak SMART ROADSTER nebo Mercedes Benz SL 55 AMG, který nabízíme jako jediná autopůjčovna v ČR.

ZÁŘÍ

Vznik nového produktu pod názvem SIXT LEASE, který nabízí veškeré služby operativního leasingu a včetně car fleet managementu.

PROSINEC

SIXT Česká republika byl oceněn jako nejlepší poskytovatel služeb pod značkou SIXT ze všech 60 zemí, v kterých má SIXT své pobočky.

2004

LEDEN

Autopůjčovna SIXT pomáhá zdravotnictví a poskytla vůz na přepravu krve Ústavu pro matku a dítě v Praze.

ÚNOR

Autopůjčovna SIXT přichází na trh s internetovým produktem low-cost půjčovny vozidel,který najdete na adrese http://www.sixti.cz/

BŘEZEN

Vozy Mercedes Benz C a A, Škoda Superb ve flotile autopůjčovny jsou vybaveny navigačními systémy. SIXT je tak v ČR opět první a dokonce zůstává jediný s navigacemi. Veškeré činnosti při rezervaci vozu provádíte on-line bez přítomnosti obsluhy a kdykoliv se můžete na základě vlastní vůle rozhodnout pro změnu termínu (resp. změnu ceny).

ZIMA 2004

SIXT se podílí na podpoře mimořádně úspěšného skokana na lyžích Jakuba Jandy.

DUBEN

corporate party

2005

KVĚTEN

SIXT zařadil do vozového parku automobily Cadillac CTS, jejichž pohodlí Vás překvapí.

ČERVEN

Blízko nebe / Close to heaven - partnerství

Došlo l k přestěhování autobazaru na Hostivař.

LISTOPAD

Expozice letiště Praha - zima 2005

2006

LEDEN

otevření pobočky v Českých Budějovicích

ÚNOR

HUMMER H2 a H3 ve vozovém parku

BŘEZEN

Lufthansa Call Centre v Brně - exkluzivní partner - přímé propojení s call centrem SIXT CZ a call centrem Lufthansa pro region CEMEA

DUBEN

Tomáš Enge - Shanghai - závody A1GP - vítěz hlavního závodu

"Domy na půl cesty" nadace J.J. Pestallozino - poskytují dočasné útočiště mladým lidem opouštějícím dětské domovy nebo bez rodinného zázemí

HC SPARTA - sponzoring HC Sparta Praha - mistři - TIPSPORT extraliga ledního hokeje

ČERVEN

Samer Issa - finalista SuperStar

SRPEN

Redemption Miles ČSA

ZÁŘÍ

nová pobočka BBCentrum - 15.9. slavnostní otevření

ŘÍJEN

Alberto Tomba v Praze - SIXT jako sponzor

Víkend Juicy - sponzor - zapůjčení 4 vozu Mercedes-Benz

ocenění BEST FULL SERVICE LEASING

2007

LEDEN

"Autopůjčovna SIXT pomáhá zdravotnictví" Ústav pro matku a dítě jezdí v novém voze VW Passat.

BŘEZEN

Expozice letiště Praha - jaro

PROSINEC

Společnost SIXT získala v závěru roku 2007 dvě velmi důležitá ocenění. Událost je o to významnější, že SIXT v České republice obdržel najednou hned dvě ceny a stal se tak nejlepší SIXT zemí mezi ostatními 86 zeměmi světa, kde SIXT poskytuje své služby

Best partner – leasing ocenění za nejlepšího služby zákazníkům, za roli „zákazníkův partner“ a za implementaci mezinárodních standardů SIXT

Best customer service - rent ocenění za nejlepší služby a péči o zákazníka autopůjčovny, za rozvoj obchodních aktivit s korporátní klientelou, za plnění očekávání korporátních zákazníků

2008

LEDEN

Od 1.1.2008 se z naší firmy stala akciová společnost SPEED LEASE a.s.

Men's Challenge přijďte do správného TESCO stores a vyhrajte „adventure“ cestu do Marakeše s ProcterGamble

Sixt Monitor Společnost SPEED LEASE a.s. zprovoznila novou službu SIXT-MONITOR [ http://www.sixt-monitor.cz ] pro sledování pohybu a využití autoparku.

2009

ČERVEN

Dosažení hranice 3000 aut v operativním leasingu

ZÁŘÍ

Sixt získal další dvě prestižní ocenění:

FLOTILA AWARD: Nejlepší autopůjčovna - partner správce autoparku

FLOTILA AWARD: Nejlepší produkt - comfort full service operativní leasing"

Největší autopůjčovna v ČR

Franšíza měsíce

ŘÍJEN

Ekologický projekt Sixt Green Rent

ACTE Meeting v Praze

2011

Do České republiky začal létat Fly Emirates a SIXT ČR získal exkluzivní právo poskytovat pro pasažéry Business/FirstClass/InvitionOnly limousine service ve vozech BMW, Audi, Mercedes a  Škoda Superb. Současně Sixt začla provozovat pro firmu Škoda Auto jejich Škoda Limousine Service, za což dostal osobní pochvalu od generálního ředitele Škoda Auto  za profesionální chování a perfektní jízdu řidičů Sixt. Podobná pochvala přišla i ze strany Policie ČR zejména se zdůrazněním vysoké zkušenosti a hodnocení nejlépe vycvičených řidičů pro jízdy v kolonách diplomatických vozidel právě v Sixtu.

 

2012

Sixt ČR oslavuje spolu se skupinou SIXT GLOBAL dosažení ji 100 let od svého založení.

Sixt je nejstarší mezinárodní autopůjčovna na světě. Založená v Německu a dodnes řízená jako rodinná firma, ikdyž část akcií je na frankfurtské burze. Tržní podíl SIXT v Německu dosahuje skoro 40%. Na českém trhu vlastněna soukromými osobami a firma Speed Lease a.s. (SIXT ČR) je jedničkou v poskytování služeb komplexní mobility firemní klientele (AUTOPŮJČOVNA-OPERATIVNÍ LEASING-CHAUFFEUR SERVICE-AUTOBAZAR) na českém trhu.

2015

Expanze zasáhla USA, první otevřená pobočka v Miami na Floridě byla spuštěna s počáteční flotilou aut 300 aut na jedné pobočce. Stejný počet měl Sixt v téže době pro celou Českou republiku.  Expanduje SIXT LEASING a z tohoto důvodu přišel významný franšízor v Itálii o svoji licenci a Itálie se stala novou korporátní zemí a je budován nejen leasingový tým, ale i urychleně jsou rekonstruovány nebo stavěny všechny pobočky v novém SIXT open space stylu.

SIXT a BMW založili joint venture Drive Now - jediný profitabilní carsharing provozovaný v Berlíně, Mnichově, San Francisku a dalších městech.

Byl uveden nový produkt MyDriver jako levnější alternativa Sixt Limousine Service a to i pro Českou republiku.

2017

Sixt přesáhl počet 115 zemí světa, kde lze nalézt pobočky SIXT.

Majitelem českého SIXTu se definitivně (v roli jediného vlastníka) stává pan František Pačes, generální ředitel SIXT ČR, který je ve společnosti od roku 1998.

 

2018

Sixt ČR je na trhu již 20 let. Byl první ze tří počátečních franšíz podepsaných osobně rodinou Sixt  a expanze v Česku na sebe nedala dlouho čekat. Český Sixt znovu vstupuje svými obchodními aktivitami na Slovensko, kteroužto franšízu prodal v roce 2005. Tentokrát půjčovnu provozuje nadále bývalý subfranšízant, ale franšízantem pro operativní leasingy (značku SIXT LEASING) zabezpečuje přímo Sixt ČR (Speed Lease Slovakia s.r.o. – SIXT LEASING SLOVAKIA). Cílem takového kroku je zabezpečit česko-slovenským firmám péči na jakou jsou zejména z Česka již zvyklí a usnadnit českým firmám řízení firemní auto-flotily při vstupu na slovenský trh.

2019

V české flotile SIXTt se poprvé v historii objevují vozy Chevrolet Camaro (v danou chvíli to byl jediný model svého typu na českém území) k pronájmu právě jen u Sixtu. Dalším přírůstkem je vozidlo RANGE ROVER nebo MASERATI Levante a plánují se další prémiové značky. Sixt tak potvrzuje strategii svého zaměření být prémiovou autopůjčovnou i pro běžné lidi. Nenabízej jen auta, ale nabízet za srovnatelné peníze i zážitek. KVALITA MÁ BUDOUCNOST – je heslo, kterým se Sixt v česku snaží upozornit na přetrvávající hodnoty.

2020

Sixt posiluje elektronizaci a digitalizaci činnosti na pobočkách s cílem usnadnit zákazníkům vyřízení jejich požadavků. Světová krize s nemocí COVID 19 z vládních nařízení nařídila uzavření kamenných poboček půjčovny, dále v souvislosti s uzavřením státních hranic a vzdušného prostoru nad Českou republikou, pobočka SIXT na Ruzyni je od 14.3.2020 uzavřena a Sixt tak může své služby nabízet své firemní klientele, která nadále potřebuje cestovat a Sixt tak mezitím úspěšně posiluje v roli carsharing a operativního leasingu.

2021

Sixt začal v létě 2021 pronajímat obytné vozy pod značkou SIXT RENT A CARAVAN. Flotila automobilů na půjčení byla rozšířena o značky Maserati, Jaguar. Zákazníkům jsou k dispozici modely  Mercedesů AMG  nebo BMW M-packet.

 

2022

Sixt nadále rozšiřuje portfolio pronajímaných vozidel o kanadské tříkolky CAN-AM. Vychází tak z mise firmy půjčovat vše, co lze zvládnout řídit s běžným řidičským průkazem na osobní auta. SIXT RENT A MOTOBIKE. Vozový park Sixtu se rozšířil také o nákladní dodávky, které již tvoří 5 % celé flotily autopůjčovny. Z hlediska ekologie Sixt se snaží nakupovat i vozy hybridní nebo elektrické. S ohledem na požadavky zákazníků autopůjčovny však plně elektrická auta nesplňují požadavky pro bezstrastnou mobilitu během pronájmu. Přesto SIXT nakupuje alespoň vozy s plugin hybridní technologií, aby při svém podnikání zmírnil dopady na životní prostředí.

 

Aktuálně však jako všichni na automobilové trhu řeší extrémní nedostatek vozidel ke koupi. Přesto se SIXTu podařilo nakoupit nejen standardní vozy, ale i další nové zážitky – 40 vozidel CUPRA FORMENTOR do kategorie SFMR/SFAR.

https://www.sixt.cz/User_Files/photos/no-photo.jpg