Menu

FAQ - Tříkolky

Předání tříkolky CAN-AM Spyder probíhá u nás na pobočce SIXT Praha Hlavní nádraží (venkovní parkoviště mimo uzavřený prostor nádraží - snížené riziko COVID-19). Zde vás na předem domluvený čas očekává zkušený a proškolený personál autopůjčovny Sixt, který se vám bude plně věnovat a vysvětlí k pronájmu motorky / tříkolky CAN-AM a k provozu tohoto vozidla vše potřebné. Předání CAN-AM trvá cca 20-30 minut. Tříkolky budou plně připravené a dotankované. Pro zajištění pohodlí a bezpečí buď můžete použít svoji helmu nebo podle volných kapacit vám k ní můžeme za poplatek zapůjčit i helmu SIXT. Doporučujeme nejlépe používat integrální/uzavřenou helmu, pokud je to možné. Při vrácení tříkolku pouze plně dotankujete, o čištění a mytí se starat nemusíte, to je na autopůjčovně SIXT.

K řízení SIXT tříkolek CAN-AM Spyder v České republice stačí mít řidičský průkaz skupiny B, který běžně používáte pro řízení svého osobního auta. Tříkolky jsou homologovány jako dvoustopá vozidla, z tohoto důvodu nestačí mít řidičské oprávnění pouze na sk. A.

Platba se řeší při sepisování nájemní smlouvy přímo na pobočce autopůjčovny SIXT, v den, kdy si přijdete tříkolku CAN-AM vyzvednout. Na začátku složíte bezhotovostně (kartou) bezpečnostní kauci ve výši 30 000 Kč + cenu nájemného. Po vrácení tříkolky se z této garance zúčtuje finální cena pronájmu a zbytek obnosu je vrácen zpět na váš účet. Všechny transakce probíhají prostřednictvím bankovní karty. Kauce slouží k pokrytí případných poškození či nedotankování.

 

Ano. Kalkulace pronájmu tříkolky CAN-AM Spyder zahrnuje pojištění pro případ nehody a odcizení, silniční daň a DPH. Po návratu mohou být doúčtovány případné škody či nedotankování, proto prosíme, abyste tříkolku vraceli s plnou nádrží tak, jak vám byla zapůjčena, čištění není potřeba.

Přestože je tříkolka brána jako dvoustopé vozidlo, pro provoz na dálnicích, přesněji na zpoplatněných komunikacích, se na ni vztahují stejná pravidla jako pro řízení motocyklu. V České Republice se pro řízení motorek nevybírají žádné poplatky ani dálniční známky. Země, kde můžete narazit na zpoplatněné dálnice jsou: Bosna a Hercegovina, Francie, Chorvatsko, Itálie, Maďarsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Slovinsko, Srbsko, Španělsko, Švýcarsko, Turecko. Užitečné informace, kde je potřeba mít na motorku/tříkolku dálniční známku nebo mýtné, naleznete na webu: http://www.cestynamotorce.cz/nebo https://motolump.cz/dalnicni-poplatky-znamky-na-motorku-po-evrope/

Všechny tříkolky mají ze zákona povinné ručení, je zahrnuto automaticky v pronájmu a vás nestojí nic navíc. Chrání vás coby pojištění odpovědnosti vůči ostatním účastníkům silničního provozu nebo proti nárokům třetích stran. Další pojištění – havarijní - je také součástí pronájmu a kryje odpovědnost za poškození tříkolky nebo její odcizení. Výše krytí je omezena do limitu 10 %, min. 10 000 korun na každou jednu pojistnou událost a nikdy neplatíte víc. Veškeré pojištění je sjednáno u českých pojišťoven.

V případě, že se srazíte s jiným vozem, se zvěří, nebo způsobíte s tříkolkou CAN-AM nehodu, vždy volejte policii na čísle 158. Je nezbytné vyplnit protokol o nehodě a ten nám poslat, či předat osobně na pobočce autopůjčovny SIXT. Taktéž je nutné zavolat na infolinku autopůjčovny SIXT nebo SIXT assistance, uvedenou v dokladech. O nehodě je nutné autopůjčovnu bez zbytečného odkladu informovat. Abyste mohli v co nejkratší době pokračovat na vaší cestě, pracovník na infolince vás nasměruje do nejbližšího servisu, případně pro vás zajistí asistenční službu. K motorkám CAN-AM nepůjčujeme náhradní vozy.

Tříkolky autopůjčovny SIXT jsou pojištěné pro vycestování do těchto zemí: Albánie, Andora, Belgie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Chorvatsko, Černá Hora, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Irsko, Itálie, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Makedonie, Malta, Německo, Nizozemí, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Srbsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko a Velká Británie.

Nelze vycestovat do zemí jako: Turecko, Ukrajina, Rusko, Bělorusko - pojištění to NEDOVOLUJE.

Hygiena je při půjčování jakéhokoliv vozu z flotily autopůjčovny SIXT naprostou prioritou, i vzhledem k pandemii COVID-19. Tříkolky procházejí procesem ruční desinfekce, po každém pronájmu jsou kontrolovány a připraveny pro dalšího zákazníka. Naše hygienická opatření jsou certifikována společností DEKRA „Trusted facility“.

Ať už míříte kamkoliv, nemusíte jet sami, vezměte s sebou na cesty parťáka. Tříkolka CAN-AM Spyder pohodlně sveze v sedle 2 osoby. O transport vašich osobních věcí se postarají úložné boxy o objemu 155 l. Na tříkolce vám autopůjčovna SIXT přichystala zcela komfortní zážitek a je rozhodně jiný než na motorce.

Souhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací