Menu

Pobočka SIXT Praha Hlavní nádraží (venkovní parkoviště mimo uzavřený prostor nádraží - snížené riziko COVID-19) je připravena k předání vašeho karavanu. Na předání je dostatek času, pracovník SIXT si pro vás rezervuje 60-90 minut. Vysvětlí vám veškeré detaily, jak s karavanem i jeho vnitřním vybavením zacházet, abyste si jeho komfort užili na maximum. Pokud se domluvíte na předání mimo pobočku SIXT, náš řidič na vás bude na dohodnutém místě včas čekat. Karavan bude plně připraven k použití a dotankovaný. Karavan vracíte na konci pronájmu zase plně natankovaný.

Vaše auto nechte nejdříve venku před pobočkou autopůjčovny SIXT. Po převzetí karavanu od SIXTu si jej přeparkujete do krytých garáží parkoviště SIXT, kde může stát celou dobu pronájmu ZDARMA.

To je jednoduché. Stačí Vám tzv. obyčejný řidičák, řidičský průkaz skupiny B, pro vozidla do 3,5 tuny. Tedy „řidičák pro osobáky“. Půjčujete si auta od autopůjčovny SIXT, nebo dokonce malá nákladní vozidla od SIXT. Tak naložte rodinu a vyrazte na dovolenou! Vždy Vám stačí skupina B. Jediné, co mějte na paměti, že karavan je delší a když parkujete, je lépe, aby členové Vaší hotelovo-karavanové dovolené vystoupili a ukazovali Vám, jak daleko jste od překážek. Při dalším pronájmu karavanu to ale už zvládnete i sami.

Po podpisu nájemní smlouvy složíte depozit ve výši 50 % nájemného plus kauci 25 000 Kč. Po vrácení karavanu doplatíte zbylých 50 % a bezpečnostní kauce ve výši 25 000 korun je vám vrácena. V rámci ochrany proti COVID-19 preferujeme úhradu všech poplatků bezhotovostně, tedy platební kartou. Kauce pokrývá případné poškození vozu, interiéru nebo nádobí či campingových sedaček, a bude vrácena, jakmile se ujistíme, že karavan i vybavení byly předány v nepoškozeném stavu.

Ano. Cena pronájmu karavanu od SIXT bude obsahovat i DPH, kompletní pojištění vozu, silniční daň, dálniční známku v ČR, případně další domluvené služby nebo poplatky. Podrobnější info o kauci najdete výše. Zároveň prosíme, abyste karavan při návratu uvedli do stejného stavu jako při předání. Pokud bychom přebírali zpět vůz extrémně znečištěný nebo v rozporu s dohodnutými podmínkami vrácení (nedotankovaný, zablácené části interiéru, zakouřený od cigaret, nesplněná pravidla ohledně koupelny atd.), budeme nuceni vám účtovat sankci až 25 000 Kč. 

Jízda po dálnicích je v evropských zemí zpoplatněna formou dálničních známek a mýtného. Součástí pronájmu karavanu je dálniční známka pouze pro ČR. Do zemí jako je Slovensko, Rakousko, Švýcarsko, Maďarsko atd. budete potřebovat buď nalepovací, nebo elektronickou dálniční známku. Německá města zase vyžadují ekologickou zelenou plaketu stejnou jako na osobní auta. Tyto položky sice nejsou součástí základního půjčovného, ale rádi vám s nimi pomůžeme - stačí uvést v objednávce, do jakých zemí se chystáte. Pro více informací o mýtném v jednotlivých evropských zemí navštivte tento odkaz: https://www.tolls.eu/

Ze zákona mají všechny karavany povinné ručení, které již neplatíte - je obsaženo v základu pronájmu. To vás chrání coby pojištění odpovědnosti třetích stran. Jste proto krytí v případě způsobení škody na majetku a osobách vzniklé mimo váš karavan. Odpovědnost za poškození nebo krádež vozu a jeho obsahu je kryta havarijním pojištěním, které je také součástí pronájmu a je ve váš prospěch omezeno do limitu 25 000 korun, které jste složili jako depozit. Veškeré pojištění je sjednáno u českých pojišťoven, nikoliv u zahraničních.

V případě nehody srážkou s jiným vozidlem zavolejte vždy policii. Záznam o nehodě (i třeba v místním jazyce) nám poté zašlete, je velmi důležitý. Dále zavolejte na infolinku uvedenou v dokladech vozidla a informujte nás o nehodě. Náš pracovník vás následně nasměruje do nejbližšího servisu karavanů, případně zajistíme asistenční službu, abyste mohli co nejdříve pokračovat v jízdě. 

S ohledem na pojistné krytí, s karavany Sixt můžete navštěvovat tyto země: Albánie, Andora, Belgie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Chorvatsko, Černá Hora, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Irsko, Itálie, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Makedonie, Malta, Německo, Nizozemí, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Srbsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko a Velká Británie.

Bohužel pojištění NEDOVOLUJE jet s karavanem do těchto zemí: Turecko, Ukrajina, Rusko, Bělorusko

Naše karavany Adria mají celkem 5 sedadel vybavených bezpečnostními pásy a postele pro 4 dospělé osoby. Směle tedy můžete vyrazit s rodinou (2 dospělí a až 3 děti) nebo přáteli (až 4 dospělí). Pro větší skupiny už doporučujeme pronajmout si karavany dva (nebo více), případně vám můžeme nabídnout i jiné vozy z flotily Sixt - například vícemístný Mercedes až pro 9 lidí.  

"Garáž" u karavanu je velká dutina v zadní straně obytného vozu, přístupná zvenku. Do ní zvládnete pohodlně uschovat kola, campingové vybavení nebo dokonce motorku.

SIXT RENT A CARAVAN byl otevřen proto, aby v reakci na situaci v roce 2020 nabídl možnost dovolené v soukromí, bezpečí a včetně hygienického odstupu. Hygiena je tedy při půjčování karavanů naší prioritou. Vozy ozonujeme, necháváme odstavené bez použití, a následně ručně desinfikujeme. SIXT využívá prádelnu mezinárodního řetězce HILTON, a to pro zachování vyšší úrovně standardu hygieny a ochrany. Žádný karavan není pronajat bez důkladné desinfekce, kontroly a přípravy.

S karavanem nebo obytným vozem lze parkovat na všech parkovištích pro osobní auta. Existují ale i aplikace pro chytré telefony zaměřené přímo na karavany, které vám usnadní navigaci nejen na parkoviště, ale pomůžou najít i kemp, čerpací stanici nebo místo s možností dočerpání pitné vody. Náš personál vám pomůže s jejich instalací a provede vás jimi při předávání karavanu.

Řidič SIXT vás bude očekávat na domluveném místě a ve sjednaném čase. Pokud vás cestou potká nečekané zdržení, buďte bez starostí - dejte vědět alespoň 2 hodiny před domluveným termínem, že váš původní čas návratu karavanu se mění a SIXT se postará o zbytek. Vůz dotankujte, vyčistěte od bláta, uveďte do původního stavu včetně koupelny a přivezte k vrácení. Pokud jste nevyužili možnosti ZDARMA zaparkovat svůj osobní vůz u Sixtu na pobočce, pamatujte, že metro z Hlavního nádraží odjíždí naposledy o půlnoci každého dne.

 

Důležitým parametrem je celková váha karavanu do 3,5t, aby jej bylo možné řídit s ŘP sk.B – na osobní vozy. Každé zatížení vozu věcmi = doložení hmotnosti, tedy doložnost. Tento náklad zvyšuje váhu karavanu a pokud dojde během cesty k silniční kontrole a případně k převážení karavanu a kontrola zjistí větší hmotnost, může nastat problém. Jedna z rad pro cestování zejména do Rakouska nebo přes Rakousko do Itálie, zní - doplňování vody dělejte až v kempu v cílové destinaci. Cestujte bez naplněného zásobníku, snížíte tím hmotnost obytného vozu. K převažování hmotnosti v Rakousku dochází prostřednictvím rakouské celní správy a lze se ním setkat i na dálnici za Kufsteinem.

Náš generální ředitel a zároveň majitel SIXT ČR, pan František Pačes (služební auto Jaguar F-Pace nebo Mercedes GLE), cestoval s karavanem do Skandinávie. Celá jeho rodina byla nadšena. Nebo náš obchodní ředitel, Petr Kosmák; ten by mohl vyprávět. Právě v době koronaviru mohl takto bezpečně vyrazit za hranice. Nepotřeboval ani hotel, ani restaurace. Jel na svatováclavský víkend do rakouských alp (Orlí hnízdo, Dachstein, salzburgské solné doly) s celou rodinou a svůj hotel si vlastně vezl sebou. Vrátil se nadšený. A jeho pubertální synové byli nadšeni ještě víc: „Tatííí, pojedeme karavanem zas?“ :-)

Souhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací