FAQ - karavany

Pobočka SIXT Praha Hlavní nádraží (povrchové parkoviště mimo uzavřený prostor nádraží tzv. outdoor (snížené riziko COVID-19) je připravena k předání Vašeho karavanu. Předání probíhá před objektem pobočky SIXT na otevřeném prostranství. Na předání je dostatek času, pracovník SIXT si pro Vás rezervuje 60-90minut. Vysvětlí Vám veškeré detaily jak vnitřní zařízení karavanu používat k Vaší nejlepšímu pocitu bezpečí a pohodlí s karavanem SIXT a jeho partnerů. Pokud se domluvíte na předání mimo pobočku SIXT, náš řidič na Vás bude na dohodnutém místě včas. Karavan bude plně připraven k použití a dotankovaný. Karavan vracíte na konci pronájmu zase plně dotankovaný.

Vaše auto nechte nejdříve před pobočkou autopůjčovny SIXT venku. Po převzetí karavanu od SIXTu si jej přeparkujete do krytých garáží parkoviště SIXT, kde můžete stát celou dobu pronájmu ZDARMA.

To je jednoduché. Stačí Vám tzv. obyčejný řidičák, řidičský průkaz skupiny B, pro vozidla do 3,5 tuny. Tedy „řidičák pro osobáky“. Půjčujete si auta od autopůjčovny SIXT, nebo dokonce malá nákladní vozidla od SIXT. Tak naložte rodinu a vyrazte na dovolenou. Vždy Vám stačila skupina B. Jediné co mějte na paměti, že karavan je delší a když parkujejte, je lépe, aby členové Vaší hotelovo-karavanové dovolené vystoupili a ukazovali Vám jak daleko jste od překážek. Při druhém pronájmu karavanu to ale zvládnete i sám.

Po podpisu nájemní smlouvy složíte obvykle bankovní kartou depozit ve výši 50% nájemného plus kauci 25.000Kč. Po vrácení doplatíte 50% a bezpečnostní kauci ve výši 25 tis. korun je Vám vrácena. Preferovaný způsob úhrady všech plateb je bankovním převodem a to kvůli COVID-19. Jde přeci o Vaši, ale upřímně i naši, bezpečnost. Děláme maximum, abyste Vaši alternativní dovolenou zase zopakovali. I my rádi cestujeme karavany. Kauce pokrývá případné poškození vozu, interiéru nebo nádobí či campingových sedaček, a bude vrácena, jakmile se ujistíme, že vůz i vybavení byl předán v nepoškozeném stavu.

Ano. Cena pronájmu karavanu od SIXT bude obsahovat i DPH, kompletní pojištění vozu, silniční daň, dálniční známku ČR, případně další domluvené služby nebo poplatky. O kauci jsme psali výše. Prosíme, neznečišťujte vůz nepřiměřeným chováním někdy hraničícím s vandalismem. Pokud bychom přebírali zpět vůz extrémně znečištěný nebo v rozporu s dohodnutými podmínkami vrácení (nedotankovaný, zablácené části interiéru, zakouřený od cigaret, nesplněná pravidla ohledně koupelny atp. budeme Vám účtovat sankci až 25.000Kč. Chcete přeci, aby i další zákaznici, co po Vás si pronajmou karavan, měli vůz zase jako nový, aby se cítili v bezpečí od COVID-19…naši technici karavan vyčistí a vydesinfikují, ale těch několik hodin práce a chemie jsou bohužel velmi drahé.

Země v Evropě zavedly dálniční známky a mýta. Mýta sice předem nevyřešíme za Vás, ale na karavanu budete mít známku pro ČR. Do zemí jako je Slovensko, Rakousko, Švýcarsko, Maďarsko atp. budete potřebovat buď nalepovací nebo elektronické známky. Pro německá města ekologickou zelenou plaketu stejnou jako na osobní auta. SIXT Vám s nimi pomlže, stačí to uvíst předem v objednávce. Pokud Vás zajímá evropský mýtný systém – klikněte zde www.tolls.eu/

Ze zákona mají karavany povinné ručení, které jsme museli zaplatit To Vás chrání coby pojištění odpovědnosti třetích stran. Tedy jste kryti v případě způsobení škody na majetku a osobách vzniklé mimo váš karavan. Odpovědnost za poškození nebo krádež vozu a jeho obsahu je kryta havarijním pojištěním které jsme na karavany také sjednali a je ve Váš prospěch omezena do limitu 25 tis. korun, které jste složil jako depozit. Samozřejmě vše v souladu s pojistnými podmínkami obvyklými na trhu. Pojištění je sjednáno u českých pojišťoven, nikoliv u zahraničních. Škodu vyčíslujeme zcela odpovědně. SIXT Damage Department v Praze 7 -Holešovicích fungující jak pro autopůjčovnu, i pro leasing, tak nově i pro půjčovnu karavanů, odpovědně a svědomitě zkontroluje škody, nacení Vám je. Nicméně takový uražený blinkr je v ceně pod spoluúčast. Pojistné krytí Vás kryje hlavně na velké škody, které by mohly zbytečně zatížit Váš rozpočet. Ale upřímně … na karavanech je škod minimálně, v porovnání s autopůjčovnou.

V případě nehody srážkou s jiným vozidlem, zavolejte vždy policii. Záznam (i třeba v místním jazyce) nám pošlete. Je důležitý. Dále zavolejte na infolinku uvedenou v dokladech vozidla a informujte nás o nehodě. Většinou Vás nasměrujeme do nejbližšího servisu karavanů, případně zajistíme asistenční službu. Pokud Vám bude chybět nějaké vybavení, i tak nás kontaktujte. Výhoda SIXT je že má pobočky prakticky po celé Evropě. To nemá žádná půjčovna karavanů. Čísla na nás máte uvedena v dokladech k vozidlu. Naštěstí – havárie se nenastávají příliš často. Takže není čeho se tak moc obávat a v klidu vyražte na zaslouženou dovolenou.

S ohledem na pojistné krytí, karavany smí do: Albánie, Andora, Belgie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Chorvatsko, Černá Hora, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Irsko, Itálie, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Makedonie, Malta, Německo, Nizozemí, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Srbsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko a Velká Británie. Bohužel pojištění NEDOVOLUJE jet s karavanem do: Turecko, Ukrajina, Rusko, Bělorusko

Pronajímáme karavany (obytné vozy) a nikoliv autobusy. Ikdyž SIXT Vám alternativně může nabídnout ze své flotily i vícemístné Mercedesy pro 9 osob. Naše vozy ADRIA mají postele pro 4 dospělé osoby, takže rodina dvou dospělých a tří dětí si také užije cestovatelský výlet nebo prázdniny ve vší parádě. V karavanech (obytných vozech) je totiž celkem 5 sedadel (s bezpečnostními pásy). Cestovat v 5-ti je nižší komfort, ale není to neobvyklé. Umíme Vám však pronajmout pro větší skupinu osob různá auta: karavan, cabriolet, anebo ŠKODA SUPERB, kde při tzv dvojité podlaze, lze složit sedačky úplně „naplacato“. (to nejde u VW Passat).Nebo si půjčte dva karavany a nechte děti spolu komunikovat přes vysílačky. Uvidíte jaké se z Vaší dovolené stane pro děti nejkrásnější zážitek z prázdnin.

Obytné vozy ADRIA mají držáky na 4 kola na zadní straně karavanu. Garáž u karavanu je „velká dutina“ v zadní straně obytného vozu, přístupná zvenku, Do ní se vejde pohodlně také uschovat kola, campingové vybavení, nebo dokonce motorka.

SIXT RENT A CARAVAN byl otevřen proto, aby v reakci na situaci v roce 2020 nabídl možnost soukromí, bezpečí a hygienického odstupu. Hygiena je tedy hlavním základem tohoto projektu pronajímání karavan v SIXTu. Vozy ozonujeme, necháváme odstavené bez použití, a následně ručně desinfikujeme. SIXT využívá prádelnu mezinárodního řetězce HILTON a to pro zachování vyšší úrovně standardu hygieny a ochrany. Žádný karavan není pronajat bez důkladné desinfekce, kontroly a přípravy.

S karavanem nebo obytným vozem lze parkovat obecně na všech parkovištích pro osobní auta. Nicméně existují aplikace pro chytré telefony, kterými Vás provede a pomůže Vám je nainstalovat náš personál při předání karavanu, a tyto tzv. Appky Vás budou provázet nejen po cestě na parkoviště, ale i do kempu, k zásuvce, ke stanici s možností dočerpání pitné vody. Budete nadšeni. Zkuste konečně jiný způsob než jen sednotu do letadla a někam odletět. Vaše děti Vám budou vděčni. Budou mít co spolužákům vyprávět

Řidič SIXTu Vás bude očekávat na domluveném místě a ve sjednaném čase. Pokud jste si domluvili předání na Hlavním nádraží, buďte bez starostí, dejte vědět alespoň 2 hodiny předem, že Váš původní čas návratu karavanu se mění a SIXT se postará o zbytek. Vůz dotankujte, vyčištěte od bláta, projděte si na začátku dané instrukce ohledně koupelny a přivezte j vrácení. Pokud jste rozbili jeden talíř, nic se nestane a klidně to rovnou přiznejte. Nebudeme ho chtít zaplatit. Byl jste přeci na dovolené. Pokud jste nevyužil možnosti ZDARMA zaparkovat svůj osobní vůz u Sixtu na pobočce, pamatujte, že metro z Hlavního nádraží odjíždí naposledy o půlnoci každého dne.

Náš generální ředitel a zároveň majitel SIXT ČR pan František Pačes (služební auto Jaguar F-Pace nebo Mercedes GLE) cestoval s karavanem do Skandinávie. Celá jeho rodina byla nadšena. Nebo náš obchodní ředitel, Petr Kosmák; ten by mohl vyprávět. Právě v době koronaviru mohl takto bezpečně vyrazit za hranice. Nepotřeboval ani hotel ani restaurace. Jel na svatováclavský víkend do rakouských alp (Orlí hnízdo, Dachstein, salzburgské solné doly) s celou rodinou a svůj hotel si vlastně vezl sebou. Vrátil se nadšený. A jeho puberťácký synové byli nadšení ještě víc. „Tatííí, pojedeme karavanem zas ?“

Souhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací