112 let Sixtu. 112 let tradice.

Na pobočce SIXT Praha Hlavní nádraží (venkovní parkoviště mimo uzavřený prostor nádraží). Pokud se při rezervaci domluvíte na předání mimo pobočku SIXT, náš řidič na vás bude na dohodnutém místě včas čekat. Dodávka bude plně připravena k použití a bude dotankovaná. Dodávku vracíte po skončení pronájmu zase plně dotankovanou. Výjimkou jsou pronájmy, kdy najedete méně než 20 km – v takovém případě máte palivo od SIXTU zdarma.

Vaše auto nechte nejdříve před pobočkou Sixt Hlavní nádraží u vchodu. Po převzetí dodávky SIXT si jej můžete za poplatek nebo zdarma zaparkovat do krytých garáží SIXT na Hlavním nádraží v Praze.

Na všechny dodávky SIXT vám stačí řidičský průkaz skupiny B pro vozidla do 3,5 tuny. Myslete pouze na to, že i když potřebují stejný řidičák, dodávka je delší než osobní auto. Pokud s jejím řízením nemáte příliš zkušeností, je proto lepší, aby vám při parkování zezačátku někdo ukazoval.

Po podpisu nájemní smlouvy složíte formou kreditní karty depozit obvykle ve výši plus kauci 25 000 Kč. Po vrácení dodávky vám bude bezpečnostní kauce vrácena. Prosíme o úhradu všech poplatků bezhotovostně, tedy platební kartou. Hotovost neakceptujeme, ale je možné se domluvit na platbě převodem předem. Kauce neboli bezpečnostní depozit pokrývá případné poškození vozu, interiéru, a bude vrácena, jakmile se ujistíme, že dodávka i případné zapůjčené vybavení (popruhy, rudlík atp.) byly vráceny v nepoškozeném stavu.

Ano. Cena pronájmu od SIXT je konečná. Žádné skryté poplatky a doplatky. Podrobnější info o ceně najdete přímo v nabídce ceny a nájemní smlouvě. Info kauci najdete na těchto stránkách také. Zároveň prosíme, abyste dodávku při návratu uvedli do stejného stavu, v jakém byla při zapůjčení. Pokud vůz vrátíte extrémně znečištěný nebo v rozporu s dohodnutými podmínkami pronájmu (nedotankovaný, zablácené části interiéru, zakouřený od cigaret, atd.), budeme nuceni vám účtovat sankci až 25 000 Kč.

Pokud s dodávkou plánujete cestovat po zpoplatněných úsecích, včetně českých dálnic, Sixt vám může zajistit dálniční známku předem a příslušné poplatky vám pak pouze přeúčtujeme.

Ze zákona mají všechny dodávky povinné ručení, které již neplatíte - je součástí základní ceny nájmu. To vás chrání v rámci pojištění odpovědnosti třetích stran a jste krytí v případě způsobení škody na majetku a osobách vzniklé mimo zapůjčenonu dodávku. Odpovědnost za poškození nebo krádež vozu a jeho obsahu je kryta havarijním pojištěním, které je také součástí pronájmu a je ve váš prospěch omezeno do limitu 25 000 korun, které jste složili jako depozit. Veškeré pojištění je sjednáno u českých pojišťoven, nikoliv u zahraničních.

V případě nehody srážkou s jiným vozidlem zavolejte vždy policii a sepiště záznam o nehodě. Záznam o nehodě v češtině nám poté zašlete, je velmi důležitý pro vyřízení s pojišťovnou. Bez něho nelze začít likvidaci pojistné události a prodlužuje se tak zbytečně doba nájmu. Dále zavolejte na naši infolinku uvedenou v dokladech vozidla a informujte nás o nehodě. Náš pracovník vás následně nasměruje do nejbližšího servisu, případně zajistíme asistenční službu, abyste mohli co nejdříve pokračovat v jízdě.

S ohledem na pojistné krytí, s dodávkou Sixt můžete navštěvovat tyto země: Albánie, Andora, Belgie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Chorvatsko, Černá Hora, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Irsko, Itálie, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Makedonie, Malta, Německo, Nizozemí, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Srbsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko a Velká Británie.

Bohužel pojištění NEDOVOLUJE jet s dodávkou do těchto zemí: Turecko, Ukrajina, Rusko, Bělorusko.

Zároveň si vás dovolujeme upozornit, že náhradní dodávka ani odtah poškozeného vozu nejsou v ceně nájmu.

Vozidla čistíme a desinfikujeme před každým pronájmem. K dezinfekci našich vozidel používáme nové antivirové a antibakteriální čisticí prostředky, pobočky disponují ozonérem pro desinfekci jak vozidel, tak i vnitřních prostor poboček. Tým SIXT a naši odborníci na údržbu se zavázali dodržovat přísné pokyny k zajištění bezpečnosti našich zaměstnanců, zákazníků a vozidel. Žádáme o spolupráci také vás, naše zákazníky. Prosíme, dodržujte pokyny našeho personálu a chraňte v pronajatém voze sebe i ostatní pravidelným použitím desinfekce a desinfekčních ubrousků.

Řidič SIXT vás bude očekávat ve sjednaném čase a na domluveném místě. Pokud se zdržíte, prosíme, dejte nám vědět nejlépe 2 hodiny před domluveným termínem, že váš původní čas návratu dodávky se mění a SIXT se postará o zbytek. Vůz před vrácením dotankujte (pokud jste najeli více než 20 km), vyčistěte od bláta a přivezte na smluvené místo návratu. Pokud jste nevyužili možnosti zaparkovat svůj osobní vůz u Sixtu na pobočce, pamatujte, že metro z Hlavního nádraží odjíždí naposledy o půlnoci každého dne.

Všechna auta v našem pronájmu jsou striktně nekuřácká, proto vás prosíme, abyste v dodávce nekouřili. V případě nedodržení zákazu kouření vám můžeme při návratu dodávky účtovat sankci až 25 000 Kč.