112 let Sixtu. 112 let tradice.

PŮJČTE SI DODÁVKU - 8 ZKUŠENÝCH TIPŮ NA SPRÁVNOU JÍZDU

Mnoho lidí řídí nákladní vozidlo nebo dodávku pouze při zvláštních příležitostech. To zahrnuje stěhování, výlety do obchodu s nábytkem nebo jiné dopravní cesty. U modelů nákladních vozidel SIXT určitě najdete model pro všechny účely.

Pro ty, kteří nikdy neřídili větší vozidlo, může být manipulace s dodávkou nebo kamionem skutečnou výzvou. Abyste se vyhnuli poruchám a nehodám, měli byste se na cestu připravit s dostatečným předstihem. Příprava začíná tím, že musíte nahlédnout do řidičského průkazu, zda máte vůbec povoleno řídit rezervovanou jedoucí dodávku. Proto vám dáváme osm obecných tipů pro řidiče pro nezkušené.

 

https://www.sixt.cz/User_Files/contenttemplateeditor/655e14ecaedbadodavka_silnice.jpg

1. NAČASOVÁNÍ

Udělejte si dostatek času a nechte personál SIXT, aby vám na místě vysvětlil správnou funkci dodávky. Rozdíly vůči automobilu jsou již v řadicí páce, například zpátečka může být na jiném místě než u osobního auta. Nechte se poučit o doplňování paliva a manipulaci se zvedacím zařízením, vhodným způsobem parkování, bezpečnostními pokyny pro couvání atp.

 

2. VAROVÁNÍ

Věnujte pozornost omezením jízdního pruhu, trasy a rychlostním limitům, které platí pro řidiče nákladních vozidel (DODÁVEK), a vzhledem k délce dodávky nebo nákladního vozidla buďte při změně jízdního pruhu obzvláště opatrní - vždy myslete na mrtvý úhel. Měli byste to mít na paměti také při plánování trasy a nastavit navigační zařízení na velikost a hmotnost celého nákladu nebo výšky dodávky tak, aby se důsledně zabránilo nehodám například u podjezdů (bez dostatečné světlosti podjezdu).

 

3. JÍZDA

Udělejte si několik testovacích kol na parkovišti nebo v klidnější oblasti. Při předjíždění musíte navíc vzít v úvahu, že vozidlo je širší a zejména při plném naložení nedokáže zrychlit, ani zabrzdit, tak rychle jako auto. Proto musíte vždy naplánovat výrazně delší cestu předjíždění.

 

4. VELIKOST

Vždy mějte na paměti větší rozměry dodávky - zejména výšku a šířku. To platí zejména při jízdě v úzkých ulicích města.

 

5. VZDÁLENOST

Nejezděte příliš blízko k vozidlu před vámi, protože dodávková a nákladní vozidla mají delší brzdnou dráhu.

 

6. RYCHLOST

Jezděte opatrně a se sníženou rychlostí, zejména v zatáčkách. U nákladního vozidla platí pro maximální přípustnou rychlost jiné směrné hodnoty než u automobilu. Pokud si nejste jisti, měli byste se před zahájením cesty podívat do technického průkazu a manuálu k dodávce. Při zrychlování dodávky buďte opatrní. To také pomáhá, abyste nemuseli prudce brzdit. Jezděte vždy opatrně vůči ostatním účastníkům silničního provozu i sobě. Dodržujte rychlostní limity ve městě i mimo něj.

 

7. ODPOVĚDNOST

Při manévrování s pohybujícím se dodávkou nechte někoho jiného Vám ukazovat např. zvednutím ruky, zvláště pokud musíte manévrovat dozadu. Zde se nemůžete dívat přes zadní okno jako v autě, ale musíte se spoléhat na vnější zrcátka dodávky.

Důležité: Předem proveďte opatření, abyste zabránili nedorozuměním a zkontrolujte si před jízdou, jak vidíte skrze vnější zpětná zrcátka. To je pak zvláště důležité při zatáčení, parkování a couvání.

 

8. ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

Autopůjčovna SIXT myslím na životní prostředí za vás. Všechna vozidla SIXT splňují nové ekologické normy. Průběžně pořizujeme nové dodávky tak, abychom zabezpečili ekologii společnosti a bezpečnost jednotlivci. Vždy jezdíte s moderními a novými dodávkami. Všechna užitková vozidla jsou pravidelně servisována, což znamená, že můžete ušetřit palivo (v závislosti na vašem stylu jízdy).

 

CO DĚLAT V PŘÍPADĚ NEHODY S PŮJČENOU DODÁVKOU?

SIXT vám také nabízí okamžitou pomoc v případě poruchy nebo nehody. Stačí nám zavolat na SILNIČNÍ ASISTENCI uvedenou v Driver Setu dodávky, jsme tu pro vás denně nonstop.

V případě nehody musíte zavolat policii. Předejte informace o pojištění vozu druhé straně účastnící se nehody. Po nehodě pošlete vyplněné hlášení o poškození společnosti SIXT.

 

https://www.sixt.cz/User_Files/photos/no-photo.jpg