112 let na Sixtu. 112 let tradice.

5 KROKŮ K ÚSPĚŠNÉMU STĚHOVÁNÍ

Pokud plánování stěhování svépomocí dodávkou není správné, může se stěhování rychle změnit na hororový scénář. Je třeba pořídit kartonové krabice a zorganizovat kamarády - pomocníky a je nutná vhodná dodávka. Pokud je i jedna složka této přípravy špatná, celá věc může rychle skončit katastrofou. Ale nemusí to tak být, protože s trochou know-how lze každý pohyb úspěšně zvládnout. Při stěhování je třeba myslet na spoustu věcí. Aby vás mohla autopůjčovna SIXT aktivně podporovat při plánování, připravili jsme pro vás jasný kontrolní seznam, na která témata byste měli myslet.

 

https://www.sixt.cz/User_Files/contenttemplateeditor/655e1391ead95dod%C3%A1vky_pohled_shora.jpg

1. UMĚNÍ ORGANIZACE

Klíčem k úspěchu stěhování dodávkou je příprava v dostatečném předstihu, s přihlédnutím k případným problémům, které mohou nastat. Tímto způsobem můžete zajistit, že se nic opravdu nepokazí a pohyb bude probíhat hladce.

Dalším důležitým faktorem při přípravě je pořízení vhodného vozidla, do kterého se vejde velký nábytek i krabice. Jsou zde různé možnosti: buď si takovou dodávku pronajmete od známých a přátel, nebo si ji můžete půjčit od autopůjčovny SIXT za rozumné ceny. Druhá možnost má řadu výhod, které mohou být neocenitelné.

Autopůjčovna SIXT nabízí velký výběr, aby bylo možné velikost pohybující se dodávky dokonale přizpůsobit velikosti pohybu. Informace o příslušných vozidlech můžete získat z www.sixt.cz nebo pište na reservation@sixt.cz.

Aby byl chaos v novém bytě co nejmenší, je důležité co nejlépe popsat pohyblivé boxy. Abychom vám s tím pomohli, nabízíme „předtisk štítků“.

 

2. JAKÝM DŮLEŽITÝM VĚCEM SE MUSÍTE VĚNOVAT?

Výše uvedené prvky stěhování jsou samozřejmě nutné pouze v případě, že se si pronajmete dodávku a jezdíte sami. V každém městě existuje mnoho stěhovacích společností, které se specializují na téma stěhování a které fungují hladce a rychle. Taková služba má však svou cenu a vaše rozpočtované finanční možnosti možná budou brzy vyčerpány. V tomto případě je pronájem dodávky, kde si sami pomůžete, levnější volbou.

 

3. ZAŽÁDAT O VEŘEJNÝ ZÁBOR

Při stěhování je zásadní, aby si dodávka našla místo před vašimi budoucími vchodovými dveřmi. Za tímto účelem můžete u městské správy (obvykle TSK) požádat o vydání dočasného souhlasu s veřejným záborem, aby bylo na několik hodin zajištěno parkoviště poblíž nového bytu.

Tuto možnost lze samozřejmě použít také ve starém bytě a nesmírně zvyšuje pohodlí při stěhování. Je důležité, abyste o takovou výjimku požádali včas. Nejlépe uděláte, když si tuto cestu naplánujete jako první, protože od úmyslu obstarání transportu nábytku pronájmem dodávky obvykle vyžaduje pouze dva týdny přípravy. Úřady mají své lhůty, ale půjčovna dodávek SIXT je flexibilní. Tedy dodávku si lze půjčit i na posledních chvíli. Úřady však budou chtít znát rozměry – ty najdete na www.sixt.cz/dodavky nebo se zeptejte pracovnic Sixtu na reservation@sixt.cz.

 

4. POZOR NA KRÁDEŽ

Jelikož nikde nejste stoprocentně v bezpečí před zloději, měl by jeden z pohybujících se pomocníků během nakládání a vykládání vždy dávat pozor na OTEVŘENOU dodávku. Pokud musí být dodávky a jedoucí nákladní vozidla zaparkovány tak, aby vyčnívaly do prostoru veřejného provozu, musí být zapnuta výstražná světla. Pokud proces nakládky do dodávky probíhá na venkovské silnici, můžete zajistit další bezpečnost nastavením výstražného trojúhelníku.

 

5. VYZNAČTE SI NAKLÁDACÍ ZÓNU BARIÉROU

Vztyčení bariéry, která udržuje volný prostor pro dodávku a manipulační prostor kolem ní, není povoleno všude. Proto byste se měli informovat u správy obce. Nicméně doporučujeme, kromě dopravního značení, například červenobílou pásku ohraničující prostor, který pro svoji dodávku potřebujete.

Při práci se zadním zvedáním je prvořadá bezpečnost. Měli byste si uvědomit, že při zatěžování dodávky je třeba dodržovat maximální zatížení dle dokumentace v dodávce. Pokud má pronajatá dodávka pro stěhování boční posuvné dveře, měla by při parkování směřovat na stranu chodníku. Tím se zkrátí dopravní cesty, které je třeba zvládnout ručně a zvýší se bezpečnost pohybujících se pomocníků a ostatních účastníků silničního provozu.

 

ŠŤASTNÉ A BEZROBLÉMOVÉ STĚHOVÁNÍ!

Úspěšný konec vašeho stěhování je předvídavost a načasování. Pokud zvolíte správné pořadí, lze jednotlivé fáze stěhování dobře spojit. Půjčovanou dodávku lze získat rychle a levně a problém by nemělo představovat ani zřízení parkovacího místa pro tento přesun. Pak už záleží jen na spolehlivosti přátel, které by nakonec určitě potěšilo pozvání na večeři nebo nějaký jiný dárek.

Autopůjčovna SIXT Vám přeje pohodový přesun do nového bydlení s našimi dodávkami a šťastné nové bydlení!

 

https://www.sixt.cz/User_Files/photos/no-photo.jpg