FAQ - dodávky

Pobočka SIXT Praha Hlavní nádraží (venkovní parkoviště mimo uzavřený prostor nádraží - snížené riziko COVID-19) je připravena k předání vaší dodávky nebo užitkového vozu. Pokud se při rezervaci domluvíte na předání mimo pobočku SIXT, náš řidič na vás bude na dohodnutém místě včas čekat. Dodávka bude plně připravena k použití a bude dotankovaná. Dodávku vracíte po skončení pronájmu zase plně dotankovanou. Výjimkou jsou pronájmy, kdy ujedete méně než 20km – v takovém případě máte palivo od SIXTU zdarma – nemusíte dotankovávat.

Vaše auto nechte nejdříve před pobočkou autopůjčovny SIXT u vchodu do pobočky. Po převzetí dodávky SIXT si jej můžete za poplatek nebo zdarma zaparkovat do krytých garáží SIXT na Hlavním nádraží v Praze.

Na všechna auta SIXT stačí zv. obyčejný řidičák, řidičský průkaz skupiny B, pro vozidla do 3,5 tuny. Tedy stačí Vám „řidičák pro osobáky“. Půjčujete si auta od autopůjčovny SIXT, nebo zážitková auta typu Mustang, Mercedes, motorky CAN-AM nebo obytná auta - karavany, vždy Vám stačí skupina B. Jediné, co mějte na paměti, že dodávka je delší než osobní auto, a když parkujete, je lépe, aby Vám i někdo ze začátku ukazoval zvenku gesty, jak daleko jste od překážek. Při pravidelném nebo delším pronájmu dodávky takové činnosti zvládnete hravě sami.

Po podpisu nájemní smlouvy složíte depozit formou nejlépe kreditní karty obvykle ve výši plus kauci 25 000 Kč. Po vrácení dodávky je Vám bezpečnostní kauce vrácena. V rámci ochrany proti COVID-19 preferujeme úhradu všech poplatků bezhotovostně, tedy platební kartou. Hotovost neakceptujeme, ale je možné se domluvit na platbě převodem předem. Kauce nebo-li bezpečnostní depozit pokrývá případné poškození vozu, interiéru, a bude vrácena, jakmile se ujistíme, že dodávka i případné zapůjčené vybavení (popruhy, rudlík atp.) byly vráceny v nepoškozeném stavu.

Ano. Cena pronájmu od SIXT je konečná. Žádné skryté poplatky a doplatky. Podrobnější info o ceně najdete přímo v nabídce ceny a nájemní smlouvě. Info kauci najdete na těchto stránkách také. Zároveň prosíme, abyste dodávku při návratu uvedli do rozumného stavu. Pokud bychom přebírali zpět vůz extrémně znečištěný nebo v rozporu s dohodnutými podmínkami vrácení (nedotankovaný, zablácené části interiéru, zakouřený od cigaret, atd.), budeme nuceni vám účtovat sankci až 25 000 Kč.

Pokud hodláte cestovat po dálnicích, včetně české dálnice, Sixt Vám může zajistit uhrazení a přeúčtování příslušných poplatků.

Ze zákona mají všechny dodávky povinné ručení, které již neplatíte - je obsaženo v základní ceně nájmu. To vás chrání coby pojištění odpovědnosti třetích stran. Jste proto krytí v případě způsobení škody na majetku a osobách vzniklé mimo váš karavan. Odpovědnost za poškození nebo krádež vozu a jeho obsahu je kryta havarijním pojištěním, které je také součástí pronájmu a je ve váš prospěch omezeno do limitu 25 000 korun, které jste složili jako depozit. Veškeré pojištění je sjednáno u českých pojišťoven, nikoliv u zahraničních.

V případě nehody srážkou s jiným vozidlem zavolejte vždy policii. Záznam o nehodě v češtině nám poté zašlete, je velmi důležitý pro vyřízení s pojišťovnou. Bez něho nelze začít likvidaci pojistné události a prodlužuje se tak zbytečně doba nájmu. Dále zavolejte na infolinku uvedenou v dokladech vozidla a informujte nás o nehodě. Náš pracovník vás následně nasměruje do nejbližšího servisu, případně zajistíme asistenční službu, abyste mohli co nejdříve pokračovat v jízdě.

S ohledem na pojistné krytí, s dodávkou Sixt můžete navštěvovat tyto země: Albánie, Andora, Belgie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Chorvatsko, Černá Hora, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Irsko, Itálie, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Makedonie, Malta, Německo, Nizozemí, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Srbsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko a Velká Británie. Bohužel pojištění NEDOVOLUJE jet s dodávkou do těchto zemí: Turecko, Ukrajina, Rusko, Bělorusko. Je nutné mít na paměti, že náhradní dodávka ani odtah poškozeného vozu není v ceně nájmu.

Dodávky ozonujeme, necháváme odstavené bez použití a následně ručně dezinfikujeme. Vše pro zachování vyšší úrovně standardu hygieny a ochrany. Žádná dodávka, užitkové auto osobní auto, ani karavan není pronajat bez důkladné dezinfekce, kontroly a přípravy.

Řidič SIXT vás bude očekávat ve sjednaném čase a na domluveném místě. Pokud se zdržíte, chápeme to, ale prosím, dejte vědět nejlépe 2 hodiny před domluveným termínem, že váš původní čas návratu dodávky se mění a SIXT se postará o zbytek. Jakákoliv informace je lepší než žádná. Nikdo nechce plýtvat časem druhého člověka. Naši řidiči jezdí ze zakázky na zakázku a neplánované (nekomunikované) zdržení může způsobit nepříjemnosti jinému zákazníkovi. Vůz dotankujte, vyčistěte od bláta a přivezte k vrácení. V dodávkách nekuřte. Všechna auta a dopravní prostředky SIXt jsou výhradně nekuřácká. Pokud jste nevyužili možnosti zaparkovat svůj osobní vůz u Sixtu na pobočce, pamatujte, že metro z Hlavního nádraží odjíždí naposledy o půlnoci každého dne.

Souhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací